Від початку повномасштабної війни росіяни пошкодили 1 468 об’єктів медзакладів – МОЗ
Джерело: МОЗ України
За понад 20 місяців повномасштабної війни російські загарбники зруйнували вщент 193 обʼєкти медзакладів та ще 1 468 обʼєктів – пошкодили.
Мовиться про лікарні, амбулаторії, поліклініки, пологові та інші медзаклади.
Найбільших втрат зазнали медзаклади Харківщини, Донеччини, Миколаївщини, Київщини, Чернігівщини та Херсонщини.
Крім цього, від початку повномасштабної війни російські окупанти пошкодили 103 автівки екстреної медичної допомоги, ще 253 автомобілі – знищили. Ще 125 автівок екстреної меддопомоги – захоплено.
Однак, попри постійні ворожі атаки, в Україні тривають роботи з відбудови медичної інфраструктури. Першочергово йдеться про обʼєкти на деокупованих територіях, які внаслідок ворожих обстрілів та бомбардувань зазнали невеликих ушкоджень.
Станом на початок листопада 2023 року вже вдалося повністю відновити 421 об’єкт медзакладів, ще 413 об’єктів – відновлено частково.
Найбільше відновлених медзакладів – на Миколаївщині, Дніпропетровщині, Київщині, Харківщині та Чернігівщині.
- З лютого 2022 року російські загарбники здійснили 1 014 атак на медичних працівників, лікарні та іншу інфраструктуру охорони здоров’я.
- Уряд та приватні підприємства Іспанії готові надати фінансову та консультаційну підтримку Україні у відбудові медичних закладів на територіях, які постраждали від повномасштабної війни. Мовиться про співпрацю у межах державно-приватного партнерства.
- Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) доставив в Україну 20 спеціалізованих автомобілів швидкої допомоги для новонароджених.
У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.
Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.
Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.
Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.
22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.