Від початку війни РФ втратила 7500 одиниць танків та бронетехніки– британська розвідка
Джерело: Міноборони Великої Британії
З початку повномасштабного вторгнення російські війська втратили значну кількість техніки, але зберігають здатність відновлювати втрати і продовжувати війну.
За даними аналітиків, з 24 лютого 2022 року по 25 січня 2024 року російські сухопутні війська, ймовірно, втратили в Україні приблизно 2600 танків і 4900 інших бойових броньованих машин (ББМ). У 2023 році загарбники могли втратити на 40% менше техніки, ніж у 2022-му.
“Дуже ймовірно, що зменшення втрат бронетехніки відбулося через посилення позиційного характеру війни в 2023 році, а також через те, що значну частину року Росія провела в оборонній позиції”, − пояснили у відомстві.
Зазначено, що з початку жовтня 2023 року ЗС РФ перейшли в наступ на сході України. За цей період російські втрати бронетехніки зросли, і окупанти, ймовірно, втратили до 365 ББМ і 700 БТР, але “досягли лише незначних територіальних здобутків”.
“Росія, ймовірно, може виробляти щонайменше 100 одиниць бронетехніки на місяць, а отже зберігає здатність поповнювати втрати на полі бою і продовжувати наступальну активність на такому рівні в найближчому майбутньому”, − зауважили експерти.
- В Україні триває 705-та доба повномасштабного російського вторгнення. За цей час українські захисники знищили понад 383 тисячі російських військових.
30 січня президент Володимир Зеленський підписав Закон 4188-IX “Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України” щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду”.
Бюджетний комітет Німеччини закликав міністра фінансів Йорга Кукіса схвалити додаткові 3 мільярди євро (3,13 мільярда доларів) військової допомоги Україні, повідомили джерела.
Для завершення війни проти України необхідно тиснути на Росію, адже саме Москва виступає агресором, наголосила глава дипломатії Європейського Союзу Кая Каллас. Вона зазначила, що США повністю поділяють цю думку.
Хмельницька обласна рада має намір витратити 645 тисяч гривень на висвітлення своєї діяльності у 2025 році, повідомила пресслужба у відповідь на інформаційний запит ІМІ.
Глава РФ Володимир Путін неодноразово нахвалював міжконтинентальну балістичну ракету “Сармат”, стверджуючи, що “аналогів у світі немає”, і кілька років обіцяв, що ось-ось поставить її на бойове чергування. Пропагандисти Путіна погрожували за допомогою “Сармата” стерти Велику Британію та Страсбург, де знаходиться Європарламент. Проте низка випробувань завершилася провалом: Росія не має необхідних компетенцій для створення таких ракет, якими ще за радянських часів займалися українські конструкторські бюро, повідомляють експерти.