Від початку війни в Ізраїлі загинуло 48 журналістів – CPJ
Джерело: пресслужба CPJ
Згідно з оновленими даними Комітету захисту журналістів (CPJ), під час військових дій між Ізраїлем і терористичним угрупованням ХАМАС загинуло щонайменше 48 журналістів і представників ЗМІ.
Як зазначається, із 48 загиблих 43 були палестинцями, 4 – ізраїльтянами та один – ліванцем. Крім того, 9 журналістів зазнали поранень, троє вважаються зниклими безвісти, і 13 заарештовано.
Також у Комітеті додали, що найбільша кількість журналістів загинула в перший день війни, 7 жовтня, коли життя втратили шість представників ЗМІ, а також 18 листопада, коли загинуло п’ять журналістів.
“Журналісти в секторі Гази зіштовхуються з особливо високими ризиками, намагаючись висвітлювати конфлікт під час ізраїльського наземного наступу. Це включає руйнівні ізраїльські авіаудари, порушення зв’язку, дефіцит постачань і тривалі вимкнення електроенергії”, – йдеться у звіті.
На думку Шерифа Мансура, координатора програм CPJ на Близькому Сході та в Північній Африці, “журналісти – це цивільні особи, які виконують важливу роботу під час кризи, і не повинні бути мішенню для сторін, які ворогують”.
- За даними Комітету захисту журналістів (CPJ), через війну в Ізраїлі, розв’язану терористичним угрупованням ХАМАС 7 жовтня, загинув щонайменше 21 представник медіа.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Європейський Союз офіційно оголосив про намір виділити майже 1,9 мільярда євро на військову підтримку України.
У Дніпрі суд виніс вирок жінці, яка намагалася продати свого дворічного сина за мільйон гривень.
На Закарпатті правоохоронці затримали двох чоловіків, які прогулювались селом з радянською символікою. Один із затриманих — священник УПЦ МП.
Національна поліція спільно зі Службою безпеки України викрили чергові схеми ухилення від мобілізації в кількох регіонах країни.
Відеосервіс YouTube заблокував в Україні канали низки підсанкційних осіб, зокрема колишнього радника Офісу президента і блогера Олексія Арестовича.