Від тюрми до окопів: у CNN розповіли, як в Україні мобілізують в’язнів до лав ЗСУ
Джерело: CNN
У телекомпанії CNN розповіли, як в Україні залучають до війни в’язнів, які побажали мобілізуватись до лав ЗСУ.
Командир 2-го штурмового батальйону 3-ї ОШБр Дмитро Кухарчук відвідав в’язницю в центральній Україні, намагаючись залучити фізично міцних, здорових і мотивованих ув’язнених до свого підрозділу.
“Це буде нелегко. Але коли ви приходите до нас, ви приходите в сім’ю”, – сказав він чоловікам, пояснюючи, що в бригаді не буде спеціальних “штрафних” підрозділів.
Натомість, за його словами, набраних в’язнів інтегруватимуть до наявних батальйонів.
Колега Кухарчука, який попросив CNN ідентифікувати його лише за позивним “Дато” з міркувань конфіденційності, значну частину свого життя провів за ґратами.
Він був засуджений за різні злочини, тричі втікав із в’язниці та був умовно-достроково звільнений у лютому 2022 року після 31 року покарання. Він приєднався до української армії лише через кілька годин після того, як Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну.
“Це ваш шанс реабілітуватися в очах ваших дітей”, – розповів він ув’язненим.
У в’язниці перебуває 700 осіб, і близько 100 з них вже підписали контракти з різними частинами.
Кухарчук і “Дато”, які представляють 3-ю ОШБр, хотіли б, щоб новобранці служили зі звичайною піхотою. Кухарчук розповів CNN, що солдати його бригади не мають жодних проблем, щоб воювати разом із засудженими.
“Як можна по-особливому ставитися до людей, які до вас приходять, які будуть з вами сидіти в одному окопі, які будуть з вами брати участь у штурмах і стояти за вашою спиною?” – сказав він.
Але деякі інші командири, хоч і підтримують вербування засуджених, не дуже впевнені в інтеграції.
“В’язні мають воювати в окремих частинах. І їм потрібні дуже хороші люди, щоб їх очолити. Я взагалі не проти того, щоб в’язні билися. Мене дивує, що ми не використали цю ідею на початку війни. Завжди багато втрат серед піхоти, і, якщо засуджені хочуть піти воювати в піхоту – це правильне рішення”, – розповів CNN один із командирів, який попросив не називати його справжнього імені, з позивним “Терен”.
- 21 травня заступниця міністра юстиції Олена Висоцька заявляла, що станом на той день вже понад три тисячі засуджених подали заяви на службу у ЗСУ.
- За словами міністра, він підтримує ухвалений парламентарями законопроєкт про мобілізацію ув’язнених. Щобільше, Малюська вважає, що мобілізувати до війська можна і тих, хто засуджений за вбивство.
- Міністр юстиції України Денис Малюська заявив, що станом на 24 травня 4300 в’язнів висловили бажання умовно- достроково звільнитися для вступу до ЗСУ з метою мобілізації. З них 350 осіб вже відпущено на волю.
15 грудня, під час першого візиту на французький острів Корсика, Папа Римський Франциск згадав російський народ у полуденній молитві про мир у кафедральному соборі міста Аяччо.
Радник з нацбезпеки Майк Волтц повідомив, що сформована команда Дональда Трампа готова обговорити ініціативу прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана стосовно припинення вогню у російсько-українській війні.
Генерал Олександр Тарнавський призначений командувачем оперативно-тактичного угруповання (ОТУ) “Донецьк”, замінивши на цій посаді генерала Олександра Луценка. Рішення про зміну керівництва було прийняте після активізації російських наступів у районі Покровська.
14 грудня російські військові прорвалися до селища Новий Комар (Волноваський район, Донецька область), використовуючи колону із дев’яти бойових машин піхоти та одного танка. За даними спостерігачів, техніка рухалася через поля південніше Роздольного, після чого щонайменше 50 військовослужбовців РФ висадилися в селі.
З 16 грудня в Україні почнуть діяти оновлені графіки відключення електроенергії, які уніфікують для всієї країни. За даними ДТЕК, ці зміни дозволять збільшити кількість часу зі світлом для споживачів.