Відбулося спільне засідання урядів України та Румунії: підписано низку документів
Джерело: Денис Шмигаль у Telegram
Сьогодні, 18 жовтня, у Києві відбулося спільне засідання урядів України та Румунії, за підсумками якого підписано низку важливих документів щодо співпраці обох країн в економічній та соціальній сферах.
Під час засідання прем’єр-міністр України подякував Румунії за всебічну допомогу під час війни з російським агресором: військову, економічну, фінансову, санкційну.
Відтак, за підсумками засідання урядів підписано наступні документи:
- Угоду між Кабінетом міністрів України та урядом Румунії про будівництво автодорожнього прикордонного мостового переходу через р. Тиса на українсько-румунському державному кордоні між населеними пунктами Біла Церква (Україна) – Сігету Мармацієй (Румунія);
- Меморандум про взаєморозуміння між урядами України та Румунії щодо посилення співпраці із забезпечення надійного транзиту продукції українського виробництва;
- Імплементаційний протокол між Кабінетом міністрів України та урядом Румунії до угоди між Україною та Європейським Співтовариством про реадмісію;
- Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво між Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості України та Міністерством економіки, підприємництва та туризму Румунії;
- Декларацію про наміри між Міністерством охорони здоров’я України та Міністерством охорони здоров’я Румунії;
- Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво у фармацевтичній сфері між Державною службою України з лікарських засобів та контролю за наркотиками та Національним агентством з лікарських засобів та медичних виробів Румунії.
“Румунія є нашим економічним партнером, надійним союзником у протидії російській агресії, державою, з якою маємо численні історичні та культурні зв’язки. Тому тримаємо курс на всебічне партнерство та поглиблення взаємин”, – зазначив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
За словами глави українського уряду, вже сьогодні можна констатувати про ефективну співпрацю двох країн, зокрема і за час повномасштабної війни.
Денис Шмигаль переконаний у продовжені співпраці між країнами в стратегічно важливих напрямках, таких, зокрема, як транспорт та логістика, аграрний сектор, прикордонна інфраструктура, енергетика та співробітництво у військовій сфері.
- Румунія долучилася до підготовки українських держслужбовців до переговорів про членство з ЄС.
- Заступник начальника штабу оборони Румунії, генерал Георгіца Влад заявив, що Румунія готова використовувати, залежно від “рівня загрози”, свої протиповітряні системи проти російських безпілотників і використовуватиме “всю військову міць” для захисту країни.
- Країна НАТО Румунія заявила, що почала зведення бомбосховища для цивільного населення біля кордону з Україною після того, як там були знайдені уламки російського безпілотника.
13 жовтня командувач Сухопутних військ Олександр Павлюк поінформував, що за тиждень Силам оборони вдалося ліквідувати 8460 російських військових. Окрім того, оборонці знищили вісім систем ППО й 414 БпЛА.
Станом на 12 жовтня Силам оборони України вдається стримувати наступ російських військ та досягати певних успіхів.
У ніч проти 13 жовтня три російські регіони зазнали атаки близько 13 безпілотників.
Розвідка Великої Британії повідомила, що російський флот вперше за два роки провів масштабні стратегічні навчання Океан-24, які тривали з 10 по 16 вересня. До 2022 року Росія щорічно організовувала подібні навчання, проте останні два роки вони були скасовані, ймовірно, через війну в Україні.
У селі Крива на Закарпатті група жінок з дітьми напала на автомобіль прикордонної служби, намагаючись перешкодити його проїзду до місця несення служби. Інцидент підтвердила речниця Мукачівського прикордонного загону ДПСУ Леся Федорова.