Відбулося спільне засідання урядів України та Румунії: підписано низку документів

Джерело: Денис Шмигаль у Telegram
Сьогодні, 18 жовтня, у Києві відбулося спільне засідання урядів України та Румунії, за підсумками якого підписано низку важливих документів щодо співпраці обох країн в економічній та соціальній сферах.
Під час засідання прем’єр-міністр України подякував Румунії за всебічну допомогу під час війни з російським агресором: військову, економічну, фінансову, санкційну.
Відтак, за підсумками засідання урядів підписано наступні документи:
- Угоду між Кабінетом міністрів України та урядом Румунії про будівництво автодорожнього прикордонного мостового переходу через р. Тиса на українсько-румунському державному кордоні між населеними пунктами Біла Церква (Україна) – Сігету Мармацієй (Румунія);
- Меморандум про взаєморозуміння між урядами України та Румунії щодо посилення співпраці із забезпечення надійного транзиту продукції українського виробництва;
- Імплементаційний протокол між Кабінетом міністрів України та урядом Румунії до угоди між Україною та Європейським Співтовариством про реадмісію;
- Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво між Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості України та Міністерством економіки, підприємництва та туризму Румунії;
- Декларацію про наміри між Міністерством охорони здоров’я України та Міністерством охорони здоров’я Румунії;
- Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво у фармацевтичній сфері між Державною службою України з лікарських засобів та контролю за наркотиками та Національним агентством з лікарських засобів та медичних виробів Румунії.

Зображення: Денис Шмигаль/Telegram
“Румунія є нашим економічним партнером, надійним союзником у протидії російській агресії, державою, з якою маємо численні історичні та культурні зв’язки. Тому тримаємо курс на всебічне партнерство та поглиблення взаємин”, – зазначив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
За словами глави українського уряду, вже сьогодні можна констатувати про ефективну співпрацю двох країн, зокрема і за час повномасштабної війни.
Денис Шмигаль переконаний у продовжені співпраці між країнами в стратегічно важливих напрямках, таких, зокрема, як транспорт та логістика, аграрний сектор, прикордонна інфраструктура, енергетика та співробітництво у військовій сфері.

Зображення: Денис Шмигаль/Telegram
- Румунія долучилася до підготовки українських держслужбовців до переговорів про членство з ЄС.
- Заступник начальника штабу оборони Румунії, генерал Георгіца Влад заявив, що Румунія готова використовувати, залежно від “рівня загрози”, свої протиповітряні системи проти російських безпілотників і використовуватиме “всю військову міць” для захисту країни.
- Країна НАТО Румунія заявила, що почала зведення бомбосховища для цивільного населення біля кордону з Україною після того, як там були знайдені уламки російського безпілотника.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.
З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.
Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.
Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.
Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.