Віденська енергетична компанія відмовиться від російського газу у 2025 році

Джерело: Reuters

Головна енергетична компанія Відня Wien Energie заявила в п’ятницю, 13 вересня, що припинить використання російського природного газу у 2025 році, оскільки Австрія посилює зусилля щодо скорочення своєї залежності від поставок з Росії.

“Безпека постачання є нашим пріоритетом. Росія не є надійним партнером для Європи, як це чітко показали останні кілька років”, – сказав Петер Ганке, міський радник, відповідальний за фінансові та економічні питання.

Він додав, що дав комунальному підприємству Wiener Stadtwerke та його дочірній компанії Wien Energie “чіткий мандат” щодо диверсифікації постачання газу.

“До 2025 року компанія повністю відмовиться від російського газу, продемонструвавши всій країні, як Австрія може стати незалежною за допомогою рішучих заходів”, – додав Ганке.

Wien Energie повідомила, що клієнти, електростанції та централізоване теплопостачання будуть повністю забезпечені неросійським газом і що закупівлі на 2025 рік були проведені в останні кілька днів.

Більша частина альтернативного газу постачається з джерел у Північному морі, йдеться в заяві компанії.

Президент Фінляндії Александер Стубб закликав до розширення Ради Безпеки ООН, скасування її єдиного права вето та зупинення будь-якого члена, який бере участь у незаконній війні, такій як вторгнення Росії в Україну.

В середу, 18 вересня, Північна Корея випустила кілька балістичних ракет малої дальності в бік свого східного узбережжя, про що повідомили Південна Корея та Японія.

Протягом минулої доби, 17 вересня, по всій лінії фронту зафіксовано 194 бойових зіткнень.

Парк бронеавтомобілів українського війська поповнився ще одним зразком бронетехніки, створеним за технологією MRAP. В оборонному відомстві кодифікували та допустили до експлуатації у військах бронеавтомобіль Roshel Senator MRAP виробництва  Канади.

Сполучені Штати Америки перекинули на острів Шемія біля узбережжя Аляски кілька підрозділів повітрянодесантних військ та реактивні системи залпового вогню HIMARS, у відповідь на зростання військової активності Росії та КНР довкола регіону.