Віденська енергетична компанія відмовиться від російського газу у 2025 році
Джерело: Reuters
Головна енергетична компанія Відня Wien Energie заявила в п’ятницю, 13 вересня, що припинить використання російського природного газу у 2025 році, оскільки Австрія посилює зусилля щодо скорочення своєї залежності від поставок з Росії.
“Безпека постачання є нашим пріоритетом. Росія не є надійним партнером для Європи, як це чітко показали останні кілька років”, – сказав Петер Ганке, міський радник, відповідальний за фінансові та економічні питання.
Він додав, що дав комунальному підприємству Wiener Stadtwerke та його дочірній компанії Wien Energie “чіткий мандат” щодо диверсифікації постачання газу.
“До 2025 року компанія повністю відмовиться від російського газу, продемонструвавши всій країні, як Австрія може стати незалежною за допомогою рішучих заходів”, – додав Ганке.
Wien Energie повідомила, що клієнти, електростанції та централізоване теплопостачання будуть повністю забезпечені неросійським газом і що закупівлі на 2025 рік були проведені в останні кілька днів.
Більша частина альтернативного газу постачається з джерел у Північному морі, йдеться в заяві компанії.
- Нагадаємо, міністр енергетики Литви Дайнюс Крейвіс повідомив, що оператори електромереж Естонії, Латвії та Литви підписали угоду про від’єднання від спільної електромережі Brell радянської епохи з Росією та Білоруссю.
- У Великій Британії закликали Європу припинити весь імпорт російського газу заради “справжнього миру”.
- Російський “Газпром”, втративши дві третини експорту та отримавши рекордний збиток у своїй історії, продовжує зазнавати проблем на одному з останніх великих ринків продажу газу.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.
У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.
Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.
Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.
Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.