Відсьогодні в Україні оновили правила маркування пачок сигарет
Джерело: Центр громадського здоров’я МОЗ
З 11 січня в Україні набувають чинності нові норми щодо маркування пачок тютюнових виробів, що є важливим етапом імплементації директиви Єврокомісії 40/2014, яка передбачає комплекс заходів для захисту населення від шкоди тютюнових виробів та електронних сигарет.
Відтепер на пачках сигарет виробники мають розміщувати оновлені графічні зображення з текстом медичних попереджень про шкоду і наслідки куріння на 65% площі пачки, а також QR-код, який веде на сервіс Центру громадського здоров’я щодо надання допомоги з відмови від куріння “Я кидаю курити”.
- Фото: Центр громадського здоров’я МОЗ
- Фото: Центр громадського здоров’я МОЗ
Також Міністерство юстиції України затвердило 14 наборів медичних попереджень (варіантів тексту та ілюстрацій), розроблених Міністерством охорони здоров’я, технічні вимоги до дизайну та форми маркування, а також порядок нанесення попереджень виробниками тютюнових виробів.
- Фото: Центр громадського здоров’я МОЗ
- Фото: Центр громадського здоров’я МОЗ
- Фото: Центр громадського здоров’я МОЗ
- Фото: Центр громадського здоров’я МОЗ
“Реалістичні зображення справжніх хвороб, спричинених курінням, допоможуть усвідомити проблему, прийняти рішення кинути курити, а наявність сервісу, куди можна звернутися за допомогою, додасть мотивації для дій”, – зазначає Наталя Гриб, в.о. керівника відділу профілактики неінфекційних захворювань Центру громадського здоров’я.
- Канада – перша країна у світі, яка почне друкувати попередження про шкоду паління на кожній цигарці. Метою цього є утримати молодь від шкідливої звички та заохотити курців відмовитись від неї.
- Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак розглядає можливість запровадити деякі з найсуворіших у світі заходів проти паління, які б фактично заборонили наступному поколінню купувати сигарети.
- Французький уряд планує запровадити національну програму боротьби з палінням на тлі масового споживання суспільством тютюну.
Адміністрація президента США Дональда Трампа в межах кампанії зі скорочення витрат Пентагону розглядає варіант відмови від командування силами НАТО в Європі.
Якщо президент США Дональд Трамп щиро вірив, що російський президент Володимир Путін прийме його пропозицію про тимчасово припинення вогню в Україні, то після розмови 18 березня він залишився розчарованим.
Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон прокоментував розмову президента США Дональда Трампа з російським диктатором Володимиром Путіним.
Аналітики ISW прокоментували телефонну розмову президентів США та РФ – Дональда Трампа та Володимира Путіна – наголосивши, що очільник Кремля досі ухиляється від прямої відповіді щодо 30-денного перемир’я.
Триває 1120-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 898 тисяч осіб.