Відсьогодні за програмою «єОселя» можна купувати приватні будинки й таунхауси
Джерело: Мінекономіки
Сьогодні, 30 січня, набрали чинності зміни до умов отримання пільгових іпотечних кредитів за програмою “єОселя”, завдяки чому позичальники можуть купувати не лише квартири, а й житлові будинки або таунхауси.
“Від початку дії програми кредити вже отримали 6 916 родин. У планах уряду на 2024 рік видати 12 тисяч житлових кредитів, у 2025 році – 23 тисячі на загальну суму 56,6 млрд грн. Задля цього Мінекономіки разом з “Укрфінжитлом” та банками-партнерами працюють над тим, щоб зробити програму “єОселя” максимально доступною для широкого кола громадян, розширивши можливості для кредитування об’єктів нерухомості. Відсьогодні позичальники вже можуть купувати не тільки квартири у багатоквартирних будинках, а й приватні будинки або таунхауси”, – повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко.
При купівлі житлових будинків винятками будуть дачні та садові будинки, або будинки, збудовані на ділянках, відмінних від земель житлової та громадської забудови.
Також збільшено граничну норму надання кредиту за програмою “єОселя” при купівлі будинків. Нормативна площа житлового будинку, для придбання якого надається кредит, має становити для сім’ї з однієї особи (одинока особа) не більш як 62,5 кв. метра загальної площі та додатково 21 кв. метр – на кожного наступного члена сім’ї.
Тобто родина із трьох людей може отримати кредит на купівлю будинку площею до 104,5 кв. метрів.
Вимоги щодо дати введення в експлуатацію будинків такі ж, як і для квартир:
- представникам окремих професій (військовослужбовці ЗСУ за контрактом, вчителі, медики та науковці), які можуть взяти кредит під 3%, та ветеранам – під 7% – доступні приватні будинки до 10 років в Києві та обласних центрах, без обмежень – в інших населених пунктах;
- ВПО та іншим українцям, які можуть взяти кредит під 7%, – доступні приватні будинки до 3 років, незалежно від населеного пункту.
Крім того, приведено до реалій ринку граничну вартість квадратного метра у тому чи іншому населеному пункті. Так, зменшено граничну вартість житла для міст Київ, Дніпро, Львів, Одеса та Харків.
Коефіцієнт відношення до опосередкованої вартості будівництва одного квадратного метра змінено з 2,5 до 2. Водночас збільшено з 1 до 1,75 коефіцієнт для населених пунктів, що мають населення менш ніж 100 тисяч. Це підвищує соціальну спрямованість програми.
Щоб отримати вигідні умови кредитування на житло за програмою “єОселя”, необхідно подати заяву в застосунку Дія. Для цього:
- авторизуйтеся в застосунку;
- у меню Сервіси виберіть “єОселя” і натисніть Почати;
- виберіть категорію, до якої ви належите;
- вкажіть інформацію в заяві (сімейний стан, дані про дітей, житлову нерухомість, дохід тощо);
- вкажіть дані про житло, яке хочете придбати;
- виберіть один або декілька банків, в які хочете надіслати заяву на розгляд, щоб отримати попереднє рішення щодо суми можливого кредиту;
- перевірте, підпишіть та відправте заяву.
Після опрацювання заяви отримаєте сповіщення від вибраного банку чи банків про попереднє рішення щодо видачі кредиту.
Скористатись програмою доступного кредитування сьогодні можуть як представники окремих професій, так і громадяни, які не мають у власності житла або хочуть покращити його умови.
Для військовослужбовців ЗСУ за контрактом, вчителів, медиків та науковців пільгова ставка складає 3% річних. Для інших категорій – учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, інших громадян – ставка іпотеки становить 7%.
- У межах програми “єОселя” більш ніж три тисячі українських родин отримали пільгові кредити на придбання житла.
- Подати заявку на участь в програмі “єОселя” можуть ветерани війни, учасники бойових дій, ВПО та громадяни, які не мають власного житла, більшого за нормативну площу.
- До кінця 2023 року за програмою “єОселя” власне житло зможуть придбати до 10 тисяч родин. Для укладання додаткових 5-6 тисяч угод вже знайдено фінансування.
Речниця теруправління ДБР у Хмельницькому Катерина Герасімук розповіла, що ДБР вивчає список “ухилянтів”, який знайшли під час обшуків у кабінеті керівниці Хмельницького обласного центру МСЕК Тетяни Крупи.
Станом на 16:00 суботи, 5 жовтня, від початку доби по всій лінії фронту зафіксували 67 бойових зіткнень. Найгарячішим залишається Покровський напрямок.
Цього тижня три українські атомні станції уклали угоди на зведення захисних споруд. Попри те, що Хмельницька — це найменша АЕС в Україні (має в експлуатації 2 енергоблоки), витрати на її захист сягнуть 1,7 мільярда гривень. Це найбільша сума серед усіх станцій.
Улітку 2024 року російські окупанти стратили чотирьох українських військових на території агрегатного заводу у Вовчанську за наказом командування.
Президента Аргентини Хав’єра Мілея звинуватили у плагіаті частини його нещодавньої промови на Генеральній асамблеї ООН, яка нагадує слова з політичного серіалу “Західне крило” (The West Wing).