Відтепер при реорганізації засновники музеїв погоджуватимуть з Мінкультом використання музейних зібрань

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України.

Верховна Рада України прийняла законопроєкт згідно з яким засновники музеїв погоджуватимуть з Мінкультом використання музейних зібрань при реорганізації.

“Верховна Рада України 304 голосами “за” прийняла в цілому проєкт Закону України “Про внесення зміни до статті 10 Закону України  “Про музеї та музейну справу” щодо порядку подальшого використання музейних зібрань у разі реорганізації музеїв”. Документ розробило Міністерство культури та інформаційної політики та вніс на розгляд Кабінет міністрів України”, – зазначили у відомстві.

Відтепер у разі реорганізації, а саме: злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення музеїв, заснованих на державній та комунальній формах власності, порядок подальшого використання їх музейних зібрань визначатиме засновник за обов’язковим погодженням з Міністерством культури.

У відомстві пояснили, що ці зміни до законодавства не лише дозволять краще зберігати Музейний фонд України, а й забезпечуватимуть прозорість процесу реорганізації музеїв.

Водночас законопроєкт дасть можливість не допустити прихованої ліквідації музеїв через механізм їх реорганізації, злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення музеїв, що засновані на державній і комунальній формах власності.

Нагадаємо, раніше статтею 10 ЗУ “Про музеї та музейну справу” порядок використання музейних зібрань у разі ліквідації музею визначав засновник за погодженням з МКІП. У випадку ж реорганізації, злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення музеїв такий обов’язок погодження був відсутній. Це несло загрозу збереженню Музейного фонду України.

Протягом дня, 17 травня, російські війська здійснили 44 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області, зафіксовано 183 вибухи. 

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Управління освіти Дніпровської районної державної адміністрації в Києві оголосило тендер на закупівлю туалетного паперу на понад 1,5 мільйона гривень.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.