Війна скоротила ліквідні активи Росії майже на чверть у 2024 році — Bloomberg
Джерело: Bloomberg
У 2024 році Росія витратила значну частину резервів Фонду національного добробуту, щоб фінансувати війну проти України та підтримувати економіку в умовах воєнного стану. За даними Міністерства фінансів РФ, ліквідні активи фонду скоротилися на 24%, зменшившись до 3,8 трильйона рублів на початок 2024 року.
Порівняно з початком 2022 року, коли резерви складали 8,9 трильйона рублів, фонд зменшився більш ніж удвічі. На сьогодні загальні активи фонду оцінюються у 12 трильйонів рублів (117 мільярдів доларів).
Основні витрати пов’язані з фінансуванням військових потреб, бюджетним дефіцитом та інфраструктурними проєктами, а також з підтримкою економіки в умовах санкцій.
Міністерство фінансів повідомило, що минулого року 1,3 трильйона рублів із фонду були використані для покриття дефіциту бюджету. Водночас доходи від експорту нафти й газу, попри перевищення урядових прогнозів, не змогли компенсувати зростання витрат.
За підрахунками Bloomberg News, вартість облігацій, випущених для інфраструктурних проєктів, зросла на 50% лише за минулий рік, а з початку 2022 року їхня вартість збільшилася в чотири рази. Цінність часток фонду в російських компаніях за останні три роки зросла на 44%.
У жовтневому звіті Банк Росії попереджав про ризики повного виснаження Фонду національного добробуту вже у 2025 році в разі значного погіршення зовнішніх умов та падіння цін на нафту.
- Українська економіка, попри зменшення на чверть порівняно з 2021 роком, адаптувалася до умов війни і демонструє позитивні тенденції. Вперше з 2022 року за деякими ключовими показниками вона виглядає сильнішою, ніж економіка Росії.
- Українці заплатили в бюджет Росії 5 мільйонів доларів – суму, еквівалентну 10 000 дронів, які вони могли закупити для наших захисників.
Уряди Японії, Австралії та Індії, ключових союзників Вашингтона в Індо-Тихоокеанському регіоні, направлять своїх міністрів закордонних справ на церемонію інавгурації 20 січня обраного президента США Дональда Трампа.
Найбільша індійська нафтопереробна компанія Indian Oil Corp (IOC) оголосила перший з березня 2022 року тендер на кислу нафту (залежно від вмісту сірки нафту можуть називати солодкою або кислою).
У столиці Південної Кореї навпроти будівлі, де допитували президента Юн Сок Йоля у справі про держпереворот, чоловік здійснив самопідпал.
Міністерка захисту довкілля та природних ресурсів Світлана Гринчук провела зустріч з послом Туреччини в Україні Мустафою Левентом Більгеном. Сторони обговорили наслідки аварії російських танкерів у Чорному морі та порушення РФ морського права.
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо може зустрітися з президентом України Володимиром Зеленським найближчими днями. Це випливає із заяви Фіцо.