Війна в Секторі Гази підвищує ризик атак ісламістів у Європі – Reuters

Джерело: Reuters

Представники європейських служб безпеки фіксують збільшення ризиків атак ісламістів, які радикалізувалися після початку війни Ізраїлю та ХАМАС, причому найбільшу загрозу, ймовірно, становлять “самотні вовки”, яких важко відстежити.

Так, понад 10 співробітників розвідки та поліції в п’яти європейських країнах, включаючи Велику Британію, Німеччину та Францію, поінформували агентство щодо посилення стеження за ісламістськими бойовиками.

За їхніми словами, це покладе додатковий тягар на ресурси, які вже виснажені через передбачувані загрози з боку Росії, Китаю та Ірану. Зокрема, начальник поліції Лондона Марк Роулі назвав це однією з найбільших загроз, які він коли-небудь бачив.

Своєю чергою, представник британської служби безпеки зауважив, що війна в Газі, ймовірно, стане найбільшим “вербувальником” ісламістських бойовиків з часів війни в Іраку в 2003 році, і що в Європі зросли заклики до нападів на єврейські та західні цілі.

Тоді як німецьке джерело з посиланням на розвідувальні служби повідомило, що загроза цивільному населенню є найвищою в новітній історії Німеччини, причому небезпека виходить від ісламістських бойовиків, ультраправих груп і Росії.

Як нагадали у виданні, минулого місяця внаслідок нападів ісламістських бойовиків у Франції та Бельгії загинули троє людей. Ці дві країни, а також Австрія, Словенія та Боснія і Герцеговина, підвищили рівень загрози тероризму. У зв’язку з цим, Італія відновила контроль на кордоні зі Словенією, посилаючись на ризик проникнення в країну бойовиків.

“Буде зворотний удар, який буде відчуватися роками”, – попередив британський посадовець.

Співзасновник штучного інтелекту OpenAI Андрій Карпати оголосив про своє рішення залишити компанію.

На платформі “Укренерго” відбулися спільні аукціони з доступу до міждержавних перетинів з Молдовою. Відтак, Україна завершила перехід на європейські правила торгівлі електроенергією.

Державна дума РФ планує розглянути звернення депутатів невизнаного Придністров’я про “захист” від Молдови, коли воно надійде до російського парламенту.

Російські сили відпрацьовували використання тактичної ядерної зброї на ранній стадії конфлікту з великою державою, згідно з витоком російських військових файлів, які включають сценарії підготовки до вторгнення Китаю.

У межах саміту “Україна – Південно-Східна Європа” в Тирані президент Володимир Зеленський провів зустріч із президентом Чорногорії Яковом Мілатовичем.