Війська РФ продовжують наступати одночасно на декількох східних напрямках – Сирський

Джерело: командувач Сухопутних військ Збройних сил України генерал-полковник Олександр Сирський у Telegram

Російські армійці не відмовляються від своїх планів та продовжують наступальні дії одночасно на декількох східних напрямках України.

Зокрема, попри великі втрати, росіяни атакують наші частини, які обороняються в районі Куп’янська.

Крім того, ворог збільшив кількість використання дронів-камікадзе.

На півночі та півдні від Бахмута російські війська намагаються перехопити ініціативу, шляхом проведення контратак. Втім, наші оборонці розбивають усі плани та намагання окупантів захопити нашу землю.

Водночас ворог щодня втрачає свої наступальні спроможності.

За два тижні в районі відповідальності ОСУВ “Хортиця” російські окупаційні війська втратили понад 4 тисячі осіб.

Зокрема знищено та пошкоджено понад 500 одиниць військової техніки окупантів.

30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду ​​про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.

Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.

Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.

Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді відмовився приїхати до Москви на 9 травня. Про те, що Моді не прийняв запрошення глави РФ Володимира Путіна брати участь в урочистих заходах, повідомив прессекретар Кремля Дмитро Пєсков.

Компанії McDonald’s і Coca-Cola досі розглядають російський ринок як зону підвищених ризиків і не планують повертатися до діяльності у цій країні, свідчать листи компаній до правозахисної групи B4Ukraine.