Війська РФ розпочали наступальні дії поблизу Авдіївки та Оріхова – ISW

Джерело: ISW

Фахівці Інституту вивчення війни зауважили, що 9 жовтня російські армійці розпочали локалізовані наступальні операції поблизу Авдіївки (Донецька область) та Оріхова (Запорізька область). Аналітики вважають, що метою окупантів є намагання відвести Сили оборони України від Роботиного (Запорізька область).

Російські війська активізували наступальні дії на північний захід від Авдіївки в районі Очеретиного, Тоненького, Бердичів і на південний захід від Авдіївки на лінії Водяне-Опитне.

Окупаційні війська РФ також атакували на південний захід від Оріхова на лінії П’ятихатки-Жереб’янки, і російські воєнкори стверджували, що окупанти просунулися в цьому районі на два кілометри.

Український Генштаб підтвердив, що до трьох російських батальйонів здійснили атаку в напрямку Авдіївки, і ISW спостерігала кадри боїв у цьому районі, але ISW не спостерігала жодних підтверджень цих стверджуваних російських просувань на момент написання цієї статті.

Російські воєнкори здебільшого описують операції в районі Авдіївки як значну наступальну операцію з метою оточення угруповання українських військ в Авдіївці та захоплення міста.

Водночас в ISW зауважили, що задля оточення Авдіївки – одного з найбільш укріплених районів лінії фронту – росіянам доведеться застосувати більше військових, аніж вони розгорнули зараз.

Російські війська здебільшого розгорнули нерегулярні сили вздовж цієї лінії фронту, насамперед елементи 1-го армійського корпусу “ДНР” та додаткові добровольчі формування, які значною мірою постраждали від поганої та жорстокої командної культури та напруженості з регулярними російськими частинами.

ISW не помітила жодного нещодавнього розгортання Росією цієї лінії. За останні півтора року війни російські війська також проводили жорсткі наступальні операції для відносно мінімальних територіальних здобутків поблизу Авдіївки,

Посилення російських наступальних операцій в районі Авдіївки та Жереб’янок збігається з іншими локалізованими наступальними зусиллями в Луганській області та на сході Запорізької області, всі вони, ймовірно, спрямовані на фіксацію українських сил і перешкоджання українському командуванню перекидати резерви на критичні ділянки фронту в західній Запорізькій області.

Протягом останніх кількох тижнів українські офіційні особи зробили низку заяв з цього приводу, зокрема зазначивши, що російські атаки вздовж лінії Авдіївка-Донецьк мають на меті перешкодити українцям перекинути сили до Запорізької області.

Українські війська можуть зазнати додаткових невдач у найближчі тижні, очікуючи на вже ухвалену військову допомогу США, яка дозволить Україні стабілізувати фронт, однак, ймовірно, постачання зможуть пригальмувати нинішній російський наступ.

Сьогодні, 21 квітня, п’ята річниця другого туру президентських виборів 2019 року, які завершилися перемогою тоді…

Міністр оборони Лаурінас Кащюнас домовився з головою МВС Аґне Білотайте про комплексне посилення охорони кордону. Глави відомств пропонують у найкоротші терміни забезпечити прикордонників важчим озброєнням та зміцнити деякі ділянки кордону.

Після поїздки канцлера Німеччини Олафа Шольца до Китаю глава опозиційного Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц поклав на уряд у Пекіні часткову відповідальність за численні війни та кризи по всьому світу.

Станом на 21 квітня Сили оборони півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад російської армії та техніку противника.