Війська РФ використовують застарілу бронетехніку як саморобні вибухові пристрої – британська розвідка

Джерело: Twitter міноборони Великої Британії

Британські розвідники зауважили, що у червні було кілька повідомлень про те, що російські окупанти використовували застарілу бронетехніку, начинену тоннами вибухівки, як саморобні вибухові пристрої (СВП).

Найімовірніше, що екіпаж бронетехніки, поспіхом виходив з транспорту після того, як було налаштовано його курс.

Більшість таких випадків зафіксовано у районі Мар’їнки на Донеччині. Також фахівці додали, що окупанти почали використовувати СВП через декілька днів після того, як на вказаний напрямок направили чеченські підрозділи.

“Існує реальна можливість того, що чеченські війська використовують цю тактику”, – наголосили фахівці.

Розвідники додали, що чеченські бійці успадкували навики використання СВП ще з чеченських війн у 90-х роках минулого століття.

Також повідомлялося, що чеченці, які воюють за Україну, виготовляли подібні СВП у січні 2023 року.

Більшість російських СВП майже напевно здетонували, перш ніж вони досягли своєї цілі завдяки поєднанню протитанкових мін і прямого вогню, що ставить під сумнів дієздатність такої тактики.

“Однак ці СВП спричиняють надзвичайно сильні вибухи, які все ще можуть мати психологічний вплив на сили, що обороняються”, – резюмували експерти.

  • Фахівці Інституту вивчення війни зреагували на заяву глави Чечні Рамзана Кадирова про розгортання його батальйону “Ахмат” у Бахмуті. Однак на думку експертів, поява чеченського батальйону у Бахмуті не підсилить війська РФ, оскільки раніше “Ахмат” не показав жодних результатів на інших напрямах фронту.

Швейцарія заморозила фінансові активи, що належать росіянам, на суму близько $8,81 млрд в межах санкцій, спрямованих на покарання РФ за повномасштабне вторгнення в Україну.

Лідер демократичної більшості у Сенаті США Чак Шумер вважає, що, якщо республіканці хочуть порушувати питання іміграції під час обговорення надання Україні військової допомоги, — вони мають надати широкі пропозиції демократам щодо своєї політики.

“Укрзалізниця” запустила сервіс спецзамовлення квитків для військовослужбовців, завдяки якому у разі відсутності квитків у продажу військові зможуть їх забронювати онлайн.

В міністерстві закордонних справ Великої Британії сьогодні, 6 грудня, оголосили про нові санкції проти російської “воєнної машини” в Україні.

Російського військового, який на Харківщині відкрив вогонь по автомобілю із цивільними, засудили до 15 років позбавлення волі.