Військові літаки США зникли з головної американської бази на Близькому Сході

Джерело: Business Insider

Супутникові фото свідчать, що американські військові літаки зникли з вразливої до іранських ударів військової бази Аль-Удейд в Катарі.

На супутникових фото компанії Planet Labs від 5 червня видно близько 40 літаків різних типів, розташованих на злітно-посадкових смугах авіабази.

Фото: Planet Labs PBC

Та вже на фото від 19 червня там видно лише три літаки.

Фото: Planet Labs PBC

Причина цього кроку незрозуміла, але він може бути зробленим для того, щоб захистити авіацію від атак Ірану, якщо США приєднаються до атак Ізраїля.

Верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї пригрозив Штатам, закликавши не вмішуватись у конфлікт. Аль-Удейд – масштабна база

США на Близькому Сході, розташована буквально навпроти Персидської затоки, може стати головою ціллю Ірану разом з іншими військовими об’єктами США.

В Аль-Удейді розміщено безліч військових активів, включаючи можливості 379-го повітряного експедиційного крила з повітряного перекидання, дозаправки в повітрі, розвідки, спостереження та розвідувальної діяльності. Авіабаза підтримує широкий спектр американських літаків, зокрема стратегічні бомбардувальники B-52, транспортні літаки C-17 Globemaster та розвідувальні літаки RC-135 Rivet Joint.

Розосередження авіації відбувається на тлі масштабного нарощування військових сил США на Близькому Сході та навколо нього. США розміщують винищувачі, літаки-заправники, військові кораблі та навіть другий авіаносець.

Есмінці ВМС США у східній частині Середземного моря та американські сухопутні війська на Близькому Сході вже були задіяні у захисті Ізраїля від ракетних атак Ірану.

За попередніми даними, причиною катастрофи літака авіакомпанії Air India, що сталася минулого місяця і забрала життя 260 людей, стало припинення подачі палива до двигунів.

Швеція готується орендувати камери у в’язницях Естонії, оскільки в країні не вистачає місць для ув’язнених.

Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.

Народні депутати з фракцій “Європейська Солідарність” та “Голос” зареєстрували проєкт Постанови ВР з вимогою до Уряду негайно виконати норми закону і призначити керівника БЕБ, визначеного на прозорому і чесному конкурсі – Олександра Цивінського.

Головний координатор німецької військової допомоги Україні, начальник штабу планування в Міністерстві оборони ФРН генерал-майор Крістіан Фройдінг заявив, що перші українські далекобійні ракети, профінансовані Німеччиною, мають надійти на озброєння ЗСУ до кінця липня.