Військові Повітряних сил заявили про масові переведення фахівців до піхоти (ОНОВЛЕНО)

Джерело: Віталій Горжевський/Facebook

Сержант Віталій Горжевський, що служить у 114 бригаді Повітряних сил ЗСУ, опублікував звернення, у якому повідомив про масові випадки переведення фахівців авіатехніків та обслуговуючого персоналу до піхоти.

“Ми, авіаційно-технічний персонал Повітряних Сил ЗСУ, вже понад десять років виконуємо свою відповідальну місію на винищувачах МіГ-29. З 2014 року ми готуємо та обслуговуємо літаки, забезпечуючи бойові вильоти в найскладніших умовах: як вдень, так і вночі, захищаючи нашу Батьківщину від ворога”, – йдеться у зверненні військових.

Вони повідомляють про телеграму щодо переведення майже всіх техніків у піхоту – це означає, що військова частина залишиться без технічного персоналу, котрий обслуговує літаки.

За словами військових, раніше у піхоту вже перевели 250 фахівців, а зараз планують перевести ще 218.

“Технічний склад фактично знищується, а без нас авіація не зможе функціонувати. Ми намагаємось зберегти бойову готовність, але без обслуговуючого персоналу це просто неможливо”, – наголошують у повідомленні.

Фахівці зауважили, що вони обслуговують, підтримують та відновлюють авіатехніку, за час роботи освоїли нові типи літаків та озброєння, надані західними партнерами, а також забезпечують навчання та відновлення льотного вишколу для випускників Харківського національного університету Повітряних Сил.

Букви звернулись за коментарем до Віталія Горжевського.

Він розповів, що ці фахівці дуже цінні, їх не так легко замінити.

“Будь-якого авіаційного спеціаліста на вулиці не візьмеш. Це потрібен великий обсяг роботи, потрібно людей навчити, це не машина якась, де просто замінити акамулятор чи колесо. Воно так не працює в авіації”, – переконаний Горжевський.

За його словами, щоб вивчити висококваліфікованого спеціаліста, може знадобитись 10 і бульше років. Разом з тим, військовий каже, що всі спеціалісти потрібні.

“Відмови в техніки бувають різні, а спеціалісти потрібні всі. Спеціальностей є досить багато. І от просто Інженерно-авіаційну службу вирішили вирізати”, – розповів сержант.

UPD: У Генеральному штабі ЗСУ спростовують інформацію про переведення спеціалістів інженерно-авіаційної служби Повітряних сил, які обслуговують літаки, у піхотні підрозділи. Кажуть, що навпаки нарощують штатну кількість технічного та льотного персоналу.

“Разом з тим, окремі категорії особового складу Повітряних Сил, як і інших видів і родів Збройних Сил України, після попередньої підготовки в навчальних центрах, посилюють Сухопутні, Десантно-штурмові війська тощо”, – йдеться у повідомленні.

  • Генеральний штаб ЗСУ заперечив інформацію британського видання The Guardian про нібито переведення військових ППО на фронт як стрільців.

Військова контррозвідка Служби безпеки України та Національна поліція спільно з Головнокомандувачем ЗСУ викрили і ліквідували на Одещині три масштабні схеми розкрадання оборонних коштів.

За міністра національної єдності Олексія Чернишова внесли заставу у повному розмірі — 120 млн гривень. ВАКС призначив цей розмір застави 27 червня у справі про зловживання службовим становищем.

Зупинка постачання Сполученими Штатами, зокрема засобів протиповітряної оборони, безпосередньо вплине на здатність України відбивати дедалі інтенсивніші повітряні удари Росії.

У Росії військовий суд оголосив вирок українському військовослужбовцю Максиму Назаренку, якого звинуватили у скоєнні “терористичного акту” на території Курської області.

У Франції близько 200 людей звинуватили священників елітної католицької школі-інтернату Notre-Dame de Betharram у фізичному та сексуальному насильстві з 1957 по 2004 рік.