Військового РФ, який під час окупації селища на Сумщині грабував місцевих, засудили до 11 років ув’язнення

Джерело: Офіс генерального прокурора

Російського військовослужбовця, який під час окупації одного із селищ Сумської області грабував місцевих мешканців, заочно засудили до 11 років позбавлення волі.

Прокурори в суді довели, що під час окупації с. Жигайлівка Охтирського району в березні 2022 року четверо військовослужбовців Російської Федерації зайшли в будинок мирних жителів та, погрожуючи їм зброєю, вимагали віддати всю наявну готівку.

Щоб переконати цивільних у серйозності своїх намірів, окупанти вивели на вулицю чоловіка та декілька разів вистрілили з автоматичної зброї над його головою. Налякана дружина віддала російським військовим все, що в неї було, – 1000 грн та 500 євро.

Під час слідства ідентифіковано одного з військових РФ, який був у складі групи. Це житель Наро-Фомінського району Московської області, який проходив службу в 1-му гвардійському мотострілецькому Севастопольському Червонопрапорному ордена Олександра Невського полку імені 60-річчя СРСР.

Після звільнення зі Збройних сил РФ він продовжив свою кар’єру футболіста, зокрема брав участь у “Чемпіонаті ЛФЛ”. Відповідно до висновку експертів гравець збірної та військовий, який грабував цивільних під час окупації Охтирщини, – це одна й та ж особа.

За публічного обвинувачення прокурорів Сумської обласної прокуратури військовослужбовця збройних сил російської федерації визнано винними у порушенні законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України). Вироком суду його заочно засуджено до 11 років позбавлення волі.

На даний час за клопотанням слідчого та прокурора рішенням суду обвинуваченому заочно обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою та оголошено в розшук. Оскільки місцеперебування обвинуваченого наразі встановлюється, стосовно нього здійснювалось спеціальне судове провадження у відповідності з вимогами КПК України.

Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.

22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.

22 червня в Україні відзначають День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни. Ця дата присвячена пам’яті мільйонів українців, які загинули під час воєн і збройних конфліктів.

Триває 1580-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягнули понад 1,3 млн осіб.

У ніч на 21 червня українські сили завдали ударів по об’єктах військової логістики, нафтової інфраструктури та системах протиповітряної оборони РФ. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.