Військового Степана Барну нагородили медаллю «За військову службу»

Джерело: Ірина Геращенко/Telegram

Президент України Володимир Зеленський постановив нагородити медаллю “За військову службу Україні” старшого сержанта 10-ї ОГШБр ЗСУ Степана Барну.

Барна був головою Тернопільської ОДА, проте у 2018 році підписав контракт резервіста й очолив новостворену 105-ту окрему бригаду територіальної оборони в області.

У 2019 році склав повноваження голови й в жовтні цього ж року підписав контракт з 10-ю окремою гірсько-штурмовою бригадою.

Від початку повномасштабного вторгнення Степан Барна захищає Україну на фронті. 

Співголова фракції “Європейська Солідарність” Ірина Геращенко привітала військового.

“Безумовно, Степан і його побратими з 10 гірсько-штурмової бригади заслуговують найвищих нагород. Більше двох років вони на бахмутському напрямку, тримають оборону, демонструючи високий героїзм і жертовність. Степанчику, наш дорогий,  пишаємося і чекаємо вдома живим і здоровим. Вітаємо від всієї Європейської  Солідарності!” – написала вона.

  • Командир 12-ї бригади спеціального призначення “Азов” Національної гвардії України, полковник Денис Прокопенко, нагородив бійців заслуженими відзнаками Національної гвардії України. Вручені нагороди охоплювали “За доблесть”, “За відвагу”, “За звитягу”, “За стійкість та незламність” і “За сумлінну службу”.

Видання The Economist проаналізувало дезінформаційну кампанію проти першої леді України Олени Зеленської та визначило ключові інструменти російської пропаганди.

Акторка Національного драмтеатру імені Лесі Українки Марія Агапітова поповнила лави ЗСУ.

19 червня відбувся завершальний раунд переговорів щодо безпекової угоди з ЄС із заступником Генерального секретаря Європейської служби зовнішньої діяльності з питань миру, безпеки та оборони Шарлем Фрізом.

Води Дністровського водосховища – одного з найважливіших водних джерел України, наразі інтенсивно використовуються частково для виробництва електроенергії та виконання міжнародних зобов’язань по спуску води, що призводить до різких коливань рівня води, що завдають великої шкоди екосистемі водойми.

Прийняття Європейським Союзом 14-го пакету санкцій проти Росії затяглося, хоча Бельгія, котра головує нині в ЄС, планувала оголосити про нього ще до початку саміту G7 в Італії 13 червня. Погодження нового пакету несподівано натрапило на супротив Німеччини.