Віктор Орбан зустрінеться з Дональдом Трампом у Флориді після саміту НАТО

Джерело: Bloomberg

За даними джерел 11 липня експрезидент США Дональд Трамп зустрінеться з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном у Флориді. Останній відправиться на зустріч одразу після саміту НАТО у Вашингтоні.

У виданні зауважили, що ця зустріч, імовірно, посилить побоювання, що Орбан є посередником між Трампом та президентом РФ Володимиром Путіним. З останнім угорський лідер зустрічався тиждень тому у Москві.

Путін і Трамп симпатизують один одному давно. Трамп постійно заявляє, що може переконати Путіна припинити війну проти України, якщо він знову стане президентом США.

Орбан вирушить до резиденції Трампа у Мар-а-Лаго після саміту НАТО, де, зокрема, обговорювали його візити до РФ та КНР.

Трамп є найімовірнішим кандидатом у президенти США від Республіканської партії. За даними джерел, Трампа не просив Орбана закладати підґрунтя для будь-якої мирної угоди між Україною та Росією. Джерело додало, що ця зустріч матиме більш неформальний характер.

Угорський лідер і Трамп підтримували тісні стосунки, Орбан відвідав Мар-а-Лаго в березні. Трамп відзначив його екскурсією своєю резиденцією, вечерею з колишньою першою леді Меланією Трамп, годинною зустріччю зі старшими помічниками та музичним виступом гурту, який виконує пісні Роя Орбісона.

Цей візит розкритикував чинний президент США Джо Байден, який сказав, що Орбан не підтримує демократію і шукає диктатури.

Адміністрація Байдена критикувала Орбана за його дружні стосунки з Путіним, а також за законодавство в Угорщині, яке “може залякувати та карати критиків уряду Орбана”.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга зустрівся з тимчасово повіреною у справах США в Україні Джулі Девіс з нагоди завершення її дипломатичної місії.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що переговори між Україною та Росією щодо врегулювання війни мають відбуватися без посередників.

У тимчасово окупованому Севастополі вже кілька днів спостерігаються перебої в роботі громадського транспорту через нестачу пального.

Російські окупанти продовжують мілітаризацію молоді на тимчасово окупованій Луганщині. У літніх таборах вони навчають підлітків із луганського осередку центру військово-спортивної підготовки “Воїн”, приділяючи особливу увагу юнакам віком 16–17 років.

Російські окупанти безпілотниками атакували Чернігів. Унаслідок ударів постраждали двоє людей.