Віктор Орбан зустрінеться з Дональдом Трампом у Флориді після саміту НАТО

Джерело: Bloomberg

За даними джерел 11 липня експрезидент США Дональд Трамп зустрінеться з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном у Флориді. Останній відправиться на зустріч одразу після саміту НАТО у Вашингтоні.

У виданні зауважили, що ця зустріч, імовірно, посилить побоювання, що Орбан є посередником між Трампом та президентом РФ Володимиром Путіним. З останнім угорський лідер зустрічався тиждень тому у Москві.

Путін і Трамп симпатизують один одному давно. Трамп постійно заявляє, що може переконати Путіна припинити війну проти України, якщо він знову стане президентом США.

Орбан вирушить до резиденції Трампа у Мар-а-Лаго після саміту НАТО, де, зокрема, обговорювали його візити до РФ та КНР.

Трамп є найімовірнішим кандидатом у президенти США від Республіканської партії. За даними джерел, Трампа не просив Орбана закладати підґрунтя для будь-якої мирної угоди між Україною та Росією. Джерело додало, що ця зустріч матиме більш неформальний характер.

Угорський лідер і Трамп підтримували тісні стосунки, Орбан відвідав Мар-а-Лаго в березні. Трамп відзначив його екскурсією своєю резиденцією, вечерею з колишньою першою леді Меланією Трамп, годинною зустріччю зі старшими помічниками та музичним виступом гурту, який виконує пісні Роя Орбісона.

Цей візит розкритикував чинний президент США Джо Байден, який сказав, що Орбан не підтримує демократію і шукає диктатури.

Адміністрація Байдена критикувала Орбана за його дружні стосунки з Путіним, а також за законодавство в Угорщині, яке “може залякувати та карати критиків уряду Орбана”.

Вже у серпні, вересні та жовтні в Україні очікуються значні покращення щодо відключень електроенергії. У деякі періоди дефіцит може зникнути взагалі, повідомив голова “Укренерго” Володимир Кудрицький.

У мережі стало з’являтися дедалі більше відео сексуального насильства над дітьми, створених за допомогою штучного інтелекту (ШІ). Британська правозахисна організація Internet Watch Foundation (IWF) вказує, що злочинці використовують ШІ і для того, щоб створювати відео з реальними дітьми, включаючи тих, хто вже став жертвою насильства. 

На кордоні з Польщею у пункті пропуску “Краківець” виявили два церковні стародруки. Обидві речі датовані XVII-XVIII століттями.

Українські спортсмени, які стануть призерами Олімпійських ігор 2024 року в Парижі, отримають значні грошові винагороди. Президент Національного олімпійського комітету Вадим Гутцайт оголосив розмір призових, які були дещо змінені у порівнянні з попередніми літніми Іграми.

Заступник директора Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Гізо Углава подав позов проти Віталія Шабуніна і Центру протидії корупції (ЦПК) про захист честі та гідності. Держслужбовець вимагає, аби антикорупціонер та його відомство спростували інформацію про його причетності до витоку даних досудового розслідування НАБУ