Вінницькі голубці внесли до списку нематеріальної культурної спадщини
Джерело: пресслужба Вінницької ОВА
Вінницькі голубці додали в перелік нематеріальної культурної спадщини України.
“Голубці – новий елемент від Вінниччини, що увійшов до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини. Ця новина – радісна для всіх шанувальників народної культури”, – йдеться в повідомленні.
Як зазначається, ця страва побутує ледь не по всій Україні, хоча спосіб приготування може відрізнятися в різних регіонах. Тож звідусіль посипалися пропозиції про внесення цієї традиційної страви до Національного переліку.
Своєю чергою, Вінницький обласний центр народної творчості запропонував провести флешмоб “Готуємо голубці разом”. Цей заклик спонукав до розкриття секретів господинь. Адже одні використовують звичайні пелюстки капусти, інші – виноградне листя, гичку з буряка, пекінську капусту тощо. Начинка теж може бути різна: пшоно, рис, гречка і навіть картопля.
Так, зібравши всі документи – листи, згоди та інше, працівники Вінницького ОЦНТ вирішили подати напрацювання на розгляд експертної ради. Наказом МКІП №719 від 20 грудня 2023 року елемент “Приготування української традиційної страви “Голубці” занесено до Національного переліку, куди увійшла Вінниччина.
В ОВА додали, що війна не завадила, а лише підсилила прагнення українців до самоідентифікації.
- Радивилівські голубці з млинцями поповнили список нематеріальної культурної спадщини України.
- Традиція приготування голубців із картоплею та виготовлення Обухівського “шитого” рушника поповнили перелік елементів нематеріальної спадщини України.
4 грудня відзначають Міжнародний день гепарда та Міжнародний день банків. Християни сьогодні вшановують великомученицю Варвару.
За даними синоптиків у середу, 4 грудня, в Україні очікується суха погода.
3 грудня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган під час телефонної розмови з главою РФ Володимиром Путіним обговорив нинішню ситуацію у Сирії. Він заявив, що Анкара, підтримуючи територіальну цілісність Сирії, прагне “справедливого та довгострокового врегулювання”.
Сполучені Штати Америки спорядять Україні три різних типи систем дистанційного мінування, зокрема протипіхотних мін у межах анонсованого пакету військової допомоги.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте закликав відтермінувати можливі мирні переговори з Росією, доки Україні постачать достатньо військової допомоги західні союзники. За його словами, це необхідно, щоб Київ зміцнив свої позиції на полі бою та здобув перевагу у перемовинах.