Вірменія «повністю» ратифікує Римський статут МКС – Пашинян

Джерело:Нікол Пашинян в інтерв’ю “Громадському телебаченню Вірменії”

Вірменія підписала Римський статут у 1998 році. Нині ж прем’єр-міністр Нікол Пашинян заявив, що статут Міжнародного кримінального суду Вірменія ратифікує “в повному обсязі”. І наголосив, що “політичне рішення” вже ухвалене і зміні не підлягає.

Після ратифікації статуту влада Вірменії буде зобов’язана заарештувати Путіна у разі його приїзду до країни.

Уряд направив Римський статут до парламенту… Це пов’язане з питаннями нашої безпеки, — зазначив Пашинян.

Глава уряду нагадав, що Вірменія розпочала процес ратифікації ще у грудні 2022 року. Він додав, що прагнення Вірменії ратифікувати статут пов’язане з напруженістю на кордоні з Азербайджаном.

Ми ратифікуємо, тому що хочемо, щоб події вересня 2022 року, події травня 2021 року (ескалація в Нагірному Карабаху – ред.) розслідував Міжнародний кримінальний суд, – акцентував Пашинян.

Пашинян пояснив, що це має вплинути на “підвищення рівня безпеки країни в умовах, коли ОДКБ не виконала і не виконує своїх зобов’язань перед республікою”.

Римський статут був підписаний Вірменією у 1998 році. Наприкінці 2022 року уряд звернувся до Конституційного суду стосовно відповідності документа Головному закону країни. 24 березня КС ухвалив позитивне рішення.

Наразі Москва вже запросила Єреван роз’яснення по лінії МЗС.

Нещодавно президент Вірменії Ваагн Хачатурян ухвалив рішення відкликати Віктора Біягова з посади постійного та повноважного представника країни в Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) на чолі з РФ.

Зауважимо, публічний розбрат між РФ та Вірменією, однією із найдавніших союзниць, поглиблює сумніви щодо здатності Москви підтримувати та поширювати владу на частини колишнього СРСР.

Довідка. 17 березня досудова палата Міжнародного кримінального суду у Гаазі, юрисдикцію якого Москва не визнає, видала ордер на арешт російського лідера Володимира Путіна у зв’язку з депортацією українських дітей до Росії під час повномасштабної війни проти України. Ще один ордер на арешт видано стосовно уповноваженої з прав дитини при президентові Росії Марії Львової-Бєлової за тим самим звинуваченням.

  • 15 липня представники від Азербайджану наголосили, що РФ та Вірменія не виконують угоду стосовно припинення вогню в анклаві Нагірний Карабах, через кілька годин після того, як Європейський Союз закликав країни утриматися від “насильства та різкої риторики”.
  • 1 серпня в Європейському парламенті заявили, що внаслідок порушення Азербайджаном міжнародних зобов’язань гуманітарна ситуація у Нагірному Карабаху посилюється.
  • В ООН закликали Азербайджан припинити блокаду Лачинського коридору.
  • 8 січня відбувалась акція протесту вірменського національно-демократичного руху “Бевер” (“Полюс”) поблизу розташування гарнізону 102-ї російської військової бази в місті Ґюмрі.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.