Вірменія та Азербайджан підписали мирну угоду за посередництва Трампа
Джерело: Clash Report
У п’ятницю, 8 серпня, прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян та президент Азербайджану Ільхам Алієв підписали мирну угоду за посередництва США.
На церемонії у Білому домі президент США Дональд Трамп оголосив про укладення “історичної” мирної угоди між двома країнами
“Вони воювали 35 років, а тепер вони друзі”, – сказав Трамп.
Він наголосив, що країни зобов’язуються припинити всі бойові дії, відновити торгівлю та поважати територіальну цілісність одна одної.
Також Трамп повідомив, що США скасовують обмеження на оборонну співпрацю з Азербайджаном, які діяли з 1992 року.
Довідка. Азербайджан і Вірменія фактично перебувають у стані війни після проголошення незалежності понад 30 років тому. У 2020 та 2023 роках Азербайджан у результаті воєнних дій повернув контроль над Нагірним Карабахом.
- Раніше повідомлялось, що президент США Дональд Трамп 8 серпня прийме лідерів Вірменії та Азербайджану у Білому домі, намагаючись посприяти укладенню мирної угоди між двома країнами.
- Президент Азербайджану Ільхам Алієв відповів на запитання українського журналіста Дмитра Гордона, який попросив дати пораду Україні щодо окупованих територій. Алієв наголосив, що Україна ніколи не повинна миритися з окупацією, як це було і з Азербайджаном.
Контррозвідка Служби безпеки затримала ще одного коригувальника російських обстрілів по Запорізькій області. Зловмисником виявився громадянин РФ, який жив у прифронтовому селищі регіону і наводив повітряні атаки рашистів по обласному центру та прилеглих районах.
Очільник МЗС РФ Сергій Лавров вилаявся у мікрофон під час посольського круглого столу за участі іноземних журналістів.
Міністерство фінансів США виключило із санкційного списку сімох громадян Росії, два судна та дві турецькі компанії.
Історик Тімоті Снайдер висловився про українсько-польський конфлікт довкола УПА. Він зауважив, що від цього виграє Росія.
На Одещині рятувальники припинили активну фазу пошуків десятирічної дівчинки, яку п’ять днів тому течією віднесло у відкрите море. Про це повідомила речниця Головного управління ДСНС в Одеській області Марина Мартиненко.