Вірменія знову відмовилася від участі у навчаннях ОДКБ: вже вчетверте
Джерело: пресслужба росгвардії РФ
Вірменія пропустить навчання Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ) у Новосибірську РФ.
Зауважується, що маневри відбудуться з 14 по 16 серпня, і у них візьмуть участь представники РФ, Білорусі, Казахстану, Таджикистану і Киргизстану, які “обмінюватимуться новітнім досвідом і вдосконалюватимуть навички взаємодії між підрозділами сил спеціального призначення”.
Уточнюється, що солдати відпрацюють сценарій щодо “пошуку, виявлення та знищення незаконних збройних формувань, відрепетирують штурм будівель та транспорту із застосуванням авіації та безпілотників, а також звільнення заручників та нейтралізацію бойовиків”.
Водночас Вірменії у списку учасників немає. Нині офіційних коментарів від Єревана не надходило. Країна уникає навчань ОДКБ вже вчетверте.
Разом з тим, Вірменія та Сполучені Штати проведуть спільні військові навчання у Вірменії 15-24 липня. Навчання Eagle Partner-2024 передбачають операції зі стабілізації відносин між сторонами, що конфліктують, при виконанні миротворчих завдань.
Країна активізувала співпрацю із Заходом після воєнного протистояння з Азербайджаном, результатом якого стала втрата Нагірного Карабаху. Єреван звертався до ОДКБ та запросив “негайно надати необхідну допомогу, зокрема й військову”. Проте, ОДКБ на чолі з РФ, обмежилася висловленням “занепокоєння” загостренням ситуація.
12 червня прем’єр-міністр Нікол Пашинян натякнув на вихід з країни ОДКБ під час серії запитань у парламенті.
Відповідаючи на запитання депутата опозиційної фракції Тадевоса Аветисяна, Пашинян розповів про структуру на чолі з РФ, акцентувавши, що вони вирішуватимуть, коли вийти з альянсу.
Винуваті ті, хто створив бульбашковий альянс, учасники якого планували війну проти нас з Азербайджаном, – наголосив він. – Ми вийдемо (з ОДКБ – ред.), ми вирішимо, коли вийдемо.
Раніше прем’єр заявив, що знає як мінімум про дві країни, які брали участь у “підготовці війни проти нас”. Його заява прозвучала в Баку після слів президента Білорусі Олександра Лукашенка про те, що він знає про плани Алієва атакувати Карабах і навіть погоджується, що цю проблему можна вирішити війною.
Також Пашинян наголосив, що членство Вірменії в ОДКБ зараз практично заморожено. Він пояснив, що Єреван не має постійного представника в ОДКБ і не бере участі в заходах вже тривалий час.
Влада Вірменії регулярно критикувала Росію та ОДКБ за бездіяльність та відсутність реакції на прохання Єревана про допомогу. Зокрема 3 вересня Пашинян в інтерв’ю La Repubblica заявив про дистанціювання РФ від Південного Кавказу.
26 червня Секретар Ради безпеки Вірменії Армен Григорян розповів про наслідки повної залежності країни від Росії. Він заявив, що РФ “захопила” Нагірний Карабах, а потім передала його Азербайджану.
Зауважимо, нещодавно Вірменія та НАТО погодили програму військової співпраці на 2024 рік та окреслили напрями взаємодії. Сторони провели консультації під час візиту заступника начальника Генштабу Вірменії Артура Єрояна до штаб-квартири Альянсу у Брюсселі.
- Вірменія більше не може покладатися на Росію як на свого основного оборонного та військового партнера, оскільки Москва неодноразово підводила її. Тому Єреван повинен подумати про налагодження тісніших зв’язків зі Сполученими Штатами та Францією.
- 1 лютого у Вірменії набув чинності Римський статут, що означає офіційне приєднання країни до Міжнародного кримінального суду.
- Вірменський регуляторний орган зупинив на 30 днів діяльність компанії “Тоспа”, що ретранслює програму “Sputnik Вірменія”.
- Вірменія підписала контракт на закупівлю французьких самохідних артилерійських установок Caesar, повідомив глава Міноборони Франції Себастьян Лекорню.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.