Вірус mpox виявили у Пакистані
Джерело: Reuters
Вірус mpox (“мавпяча віспа”) продовжують виявляти за межами Африки. Вслід за першим випадком у Європі вірус зафіксували у Пакистані.
За повідомленням управління охорони здоров’я провінції Хайбер-Пахтунхва, у Пакистані зафіксовано одразу три випадки вірусу mpox.
За інформацією ВООЗ, у всіх пацієнтів виявили вірус після того, як вони повернулись з ОАЕ.
Зазначається, що раніше у Пакистані вже фіксували випадки зараження вірусом mpox, однак поки невідомо, який саме варіант вірусу у нових пацієнтів.
Зауважимо, що напередодні вірус вперше виявили на теренах Європи, у Швеції. Інфікований – турист, який нещодавно повернувся з Африки.
Вірус mpox активно розповсюджується Центральноафриканськими країнами. Найбільше випадків зафіксовано у Демократичній Республіці Конго та трьох сусідніх з нею держав. Від початку року тут вірус підхопило понад 15 000 осіб. Більш як 500 випадків захворювання – летальні.
Відтак днями ВООЗ визнала вірус mpox глобальною надзвичайною ситуацією у сфері охорони здоров’я.
ДОВІДКА: Mpox – це зоонозний вірус, який викликає грипоподібні симптоми та висипання з хворобливими ураженнями. Раніше він був відомий як мавпяча віспа, але офіційні особи змінили назву, оскільки вона є неточною (тепер вчені вважають, що вірус походить від гризунів) і стигматизує, асоціюючи хворобу, яка непропорційно вражає темношкірих людей, з образою, яка використовується проти них. Вірус поширюється через контакт із зараженими тваринами та контакт “шкіра до шкіри”.
- У чотирьох країнах Африки підтвердили випадки смертоносного штаму віспи mpox, що викликало занепокоєння медиків по всьому світу.
За попередніми даними, причиною катастрофи літака авіакомпанії Air India, що сталася минулого місяця і забрала життя 260 людей, стало припинення подачі палива до двигунів.
Швеція готується орендувати камери у в’язницях Естонії, оскільки в країні не вистачає місць для ув’язнених.
Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.
Народні депутати з фракцій “Європейська Солідарність” та “Голос” зареєстрували проєкт Постанови ВР з вимогою до Уряду негайно виконати норми закону і призначити керівника БЕБ, визначеного на прозорому і чесному конкурсі – Олександра Цивінського.
Головний координатор німецької військової допомоги Україні, начальник штабу планування в Міністерстві оборони ФРН генерал-майор Крістіан Фройдінг заявив, що перші українські далекобійні ракети, профінансовані Німеччиною, мають надійти на озброєння ЗСУ до кінця липня.