Вкрали майже 1,5 млрд грн: оголошено підозри чиновникам оборонного відомства

Джерело: Служба безпеки України

СБУ та Міноборони викрили чиновників оборонного відомства і менеджерів “Львівського арсеналу”, які вкрали понад 1,5 мільярда гривень при закупівлі 100 тисяч мінометних снарядів  для ЗСУ.

Зазначають, що до схеми розкрадання державних коштів причетні колишні та нинішні керівники Міноборони та представники афілійованих компаній. 

За даними слідства, в серпні 2022 року чиновники уклали контракт із “Львівським арсеналом” на закупівлю артснарядів. Після отримання коштів від Міноборони менеджмент компанії частину грошей перевів на баланс іноземної комерційної структури, а решта залишалася на рахунках української компанії в столичному банку.

Проте жодного снаряда Україні так і не відправили, а кошти вивели у тінь, перевівши їх на рахунки ще однієї афілійованої структури на Балканах.

П’ятеро фігурантів вже отримали підозру за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені організованою групою), і  їм загрожує до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна. 

Підозру отримали: колишній та нинішній керівники Департаменту військово–технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони, очільник та комерційний директор компанії “Львівський арсенал”, а також їхній спільник – представник іноземної комерційної структури. 

Одного із них затримали на кордоні на спробі виїхати за межі України, він залишається під вартою. Розглядається питання щодо запобіжних заходів для інших фігурантів.

Половина поставок озброєння не надходить в Україну вчасно, що ускладнює ведення бойових операцій на фронті.

Станом на ранок 25 лютого в електроенергетичній системі України немає дефіциту електроенергії. Водночас високовольтна лінія, що живить Запорізьку атомну електростанцію, залишається відключеною.

У Литві завершилася кампанія “Radarom!”, яка зібрала 8,288 мільйона євро на закупівлю обладнання литовського виробництва для українських військових.

Колишній очільник Європейського центробанку Маріо Драґі звернувся до країн ЄС із закликом спрямувати кошти в оборону у зв’язку зі змінами геополітичної ситуації у світі.

Головний командир Збройних сил України (ЗСУ) Олександр Сирський разом з міністром оборони Рустемом Умєровим відвідали передові командні пункти захисників на фронті.