У справі про розкрадання земель Київської ГЕС вже 12 особам повідомлено про підозру

Джерело: Офіс Генерального прокурора

Прокурор Офісу Генерального прокурора Євген Сльота повідомив, що у справі про розкрадання стратегічних земель Київської ГЕС на даний час повідомлено про підозру 12 особам.

Зазначають, що серед підозрюваних — один з керівників Головного управління Держгеокадастру в Київській області. Зараз він перебуває під вартою й перевіряється причетність інших посадових осіб до незаконного відведення ділянок на вказаній території. 

“У слідчих було достатньо підстав вважати, що підозрюваному було відомо про те, що в кінці минулого року у цьому ж провадженні групі осіб було повідомлено про підозру. 6 з них було взято під варту, 1 особу оголошено в розшук. Саме тому, на думку слідства, підозрюваний, 18 січня вчинив спробу виїхати за межі України”, — пояснив Євген Сльота.

Він додав, що запобіжний захід має запобігати спробам підозрюваного переховуватися від слідства, а розмір застави не має дублювати розмір збитків.

“Зважаючи на те, що ці особи володіють значними фінансовими можливостями, а також набули внаслідок злочинної схеми численне рухоме та нерухоме майно, був визначений відповідний розмір застави. Суд підтвердив обґрунтованість підозр та ризиків, на які вказувала сторона обвинувачення. Жодної політичної вмотивованості чи тиску на бізнес у цій справі немає”, — додав прокурор.

Довідково: Працівники ДБР спільно з ДСР Нацполіції під час спроби виїзду за кордон затримали бізнесмена – організатора схеми протиправного заволодіння землями, на яких розташовані гідротехнічні споруди критичної інфраструктури – Київської ГЕС.

Відтак, викрито керівника та учасників злочинної організації, які незаконно заволоділи землями дамби Київської ГЕС.

За даними слідства, засновник інвестиційної компанії, його брат та інші учасники злочинної організації з використанням корупційних зв’язків у державних органах незаконно заволоділи землями водного фонду, на яких розташовані гідротехнічні споруди Київської ГЕС. Йдеться про земельну ділянку у Вишгородському районі площею понад 7 га вартістю більш ніж 20 млн грн.

Протягом 2020-2021 років учасники злочинної організації підшуковували осіб, які за грошову винагороду підписували документи щодо виділення земельних ділянок у приватну власність. Надалі ці землі шляхом продажу передавались учасникам злочинної організації.

Ті, своєю чергою, переоформлювали їх на представників забудовників елітної нерухомості, на чиє замовлення та фінансування вчинялись незаконні дії. У незаконній схемі також брали участь окремі службові особи органів Держгеокадастру.

Правоохоронці провели обшуки за місцем проживання та роботи учасників злочинної організації.

Засновника інвестиційної компанії затримано при спробі покинути територію України в напрямку Республіки Польща, через пункт пропуску “Шегині”. Загалом в порядку ст. 208 КПК України затримано чотирьох осіб.

Вирішується питання щодо повідомлення затриманим про підозру у незаконній приватизації державного майна, легалізації майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 2 ст. 233, ч. 3 ст. 209 КК України), а засновнику інвестиційної компанії ще й у створенні, керівництві злочинною організацією, а також участі у ній (ч. 1 ст. 255 КК України).

Крім того, вирішується питання щодо повідомлення про підозру у перевищенні влади або службових повноважень двом колишнім керівникам Держгеокадастру у Київській області (ч. 3 ст. 365 КК України).

Нагадаємо, у листопаді 2023 року восьми учасникам цієї злочинної організації було повідомлено про підозру  у незаконному заволодінні землями Київської ГЕС. Шестеро з них перебувають під вартою.

Учасникам злочинної організації загрожує покарання до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Досудове розслідування триває.

Лауреатка Нобелівської премії з літератури 2024 року південнокорейська письменниця Хан Канг вирішила не проводити пресконференцію через конфлікти у світі, серед яких російсько-українська війна.

У Фінляндії в листопаді опублікують новий інтернет-довідник, який міститиме інформацію різних органів влади про підготовку та дії в умовах війни та в інших кризових ситуаціях.

Одна людина загинула, ще дев’ятеро зазнали поранень внаслідок стрілянини, яка сталася в кампусі Університету штату Теннессі (TSU).

За словами аналітиків, зростання експорту з Індії підсанкційних товарів до РФ стало можливим через російські запаси рупій від продажу нафти.

Влада німецького міста Кельн підірвала американську бомбу вагою у 500 кілограмів часів Другої світової війни, знешкодивши лише один з двох її підривачів.