Влада Азербайджану закликала вірмен не покидати Нагірний Карабах
Джерело: Міністерство закордонних справ Азербайджану
В уряді Азербайджану закликали жителів Нагірного Карабаху не виїжджати. У МЗС наголошують, що вірмени можуть “стати частиною азербайджанського багатонаціонального суспільства”.
Відомство заявило, що заяви прем’єра Вірменії Нікола Пашиняна про загрозу “етнічних чисток” суперечать його ж словам від 21 вересня “про відсутність загрози вірменським мешканцям з боку Азербайджану”.
У МЗС додали, що уряд країни вважає виїзд вірменських мешканців з Карабаху “їхнім особистим та індивідуальним рішенням”. Вони наголосили, що виїзд громадян не має “нічого спільного з насильницьким переселенням”.
Влада Азербайджану закликала мешканців Вірменії “не залишати місця свого проживання та стати частиною багатоетнічного азербайджанського суспільства”.
- Майже половина населення Нагірного Карабаху втекла до Вірменії й ще багато тисяч намагаються евакуюватися.
- Представники “влади” невизнаної республіки НК (“Арцах”) оголосили про припинення свого існування з початку 2024 року.
- Ймовірно, з Нагірного Карабаху до Вірменії поїдуть 120 тисяч етнічних вірмен, оскільки вони побоюються етнічних чисток з боку Азербайджану. Фактично керівництво невизнаної республіки капітулювало за добу після того, як 19 вересня Азербайджан оголосив про початок “антитерористичних заходів локального характеру” для “відновлення конституційного ладу”.
Росіяни знову атакували автозаправні станції в місті Суми. Внаслідок ударів по двох АЗС поранені троє людей.
Результати опитування IBRiS у Польщі продемонстрували стрімке зростання підтримки президента Кароля Навроцького. Відбувається це на тлі відкликання врученого президенту України ордену.
Шведська міністерка з питань клімату Роміна Пурмохтарі прийшла на засідання Ради ЄС у Люксембурзі з незвичним супутником – своїм тримісячним сином Адамом. Це був перший випадок, коли немовля взяло участь у засіданні міністрів ЄС.
До суду скерували справу командира батальйону безпілотних систем, який в листопаді 2025 року зібрав на шикування військовослужбовців, після чого російські окупанти завдали ракетного удару.
У п’ятницю, 26 червня, з російського полону вдалось врятувати ще 160 українських захисників, які перебували у неволі з 2022 року.