Влада РФ ізолює політв’язнів, намагаючись схилити їх до співпраці – Amnesty International

Джерело: доповідь Amnesty International

Російська влада систематично відмовляє ув’язненим критикам Кремля у спілкуванні з їхніми рідними, здійснюючи психологічний тиск, мовиться у новій доповіді Amnesty International.

На прикладі кількох показових справ у доповіді зазначили про те, як влада РФ використовувала правові лазівки та вигадувала приводи для подальшої ізоляції інакодумців, зокрема й осіб, котрі опинилися у російських в’язницях за виступи проти вторгнення РФ в Україну.

Це не окремі випадки цькування ув’язнених, яким займаються кілька посадовців. Це свідома політика російського уряду, — наголосила Наталія Прилуцька, дослідниця Amnesty International по Росії.

Правозахисна організація пояснює часті випадки поміщення політичних ув’язнених в РФ у ШІЗО, позбавлення їх побачень з близькими та інші методи ізоляції, намаганням схилити активістів до співпраці. Водночас правозахисники зазначають, що такі заходи дозволені у російських в’язницях через прогалини та недоліки в законодавстві РФ, яке не відповідає міжнародним нормам поводження з ув’язненими.

Також способами тиску на активістів AI називає відмови у проханнях про побачення та телефонні дзвінки на стадії розслідування кримінальної справи та під час суду, надання родичам статусу свідків у справі, що виключає спілкування з ними, а також санкціоноване вилучення листів політичним в’язням.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

Під час патрулювання лінії державного кордону прикордонники 9 загону імені Січових Стрільців виявили рідкісного птаха-хижака орлана-білохвоста, який потребував негайної допомоги. Поранений птах лежав на землі та не міг злетіти через пошкоджене крило.

17 квітня парламент Молдови проголосував за призначення чергових виборів до законодавчого органу на 28 вересня.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

Під час своєї першої пресконференції на посаді міністра охорони здоров’я США, Роберт Кеннеді-молодший назвав аутизм “епідемією” та зробив низку суперечливих заяв, котрі викликали обурення серед громадськості та експертів.​