Владна партія Грузії анонсувала створення бази даних осіб, причетних до насильства
Джерело: News Georgia та Эхо Кавказа
Владна партія Грузії “Грузинська мрія” планує створити базу даних, де буде зібрано інформацію про осіб, причетних до насильства, погроз і шантажу, а також про тих, хто публічно схвалює такі дії.
Як заявив спікер грузинського парламенту Шалва Папуашвілі, база буде доступна на спеціальному вебсайті та буде відкритою та прозорою для всіх громадян. Він зазначив, що проти осіб, внесених до цього переліку, будуть застосовані всі необхідні заходи у межах Конституції та закону для запобігання порушенням, насильству і погрозам.
Спікер також наголосив на моральній оцінці кампанії, яку проводить опозиційний “Національний рух”. За його словами, ця кампанія сповнена ненависті, погроз, шантажу та тиску не тільки на окремих осіб, але й на членів їх родин.
Базу даних планується відкрити одночасно зі списком “організацій, які проводять інтереси іноземної сили” після ухвалення та вступу в дію закону про “іноагентів”.
Читайте також: В Євросоюзі понад 30 депутатів закликали забрати у Грузії статус кандидата на вступ в ЄС
Тим часом противники закону про “іноагентів” повідомляють, що їм продовжують телефонувати з невідомих номерів, використовуючи нецензурну лексику та вимагаючи пояснити, чому законопроєкт є поганим.
ДОВІДКА: у Тбілісі тривають протести проти закону про “іноагентів”, який парламент Грузії вже ухвалив у другому читанні.
На мітинги приходять десятки тисяч громадян Грузії. Водночас силовики розганяють протести, застосовуючи силу проти демонстрантів. Зокрема у людей стріляють гумовими кулями (в МВС Грузії це заперечують), а також застосовують водомети та сльозогінний газ.
- У столиці Грузії на протестах проти закону про іноагентів побили лідерів опозиції Левана Хабеішвілі та Алеко Елісашвілі. Також силовики намагались затримати Георгія Вашадзе.
- На мітингу у Грузії затримали понад 60 осіб: політики ЄС засудили насильство щодо учасників.
- Колишній співробітник російського МВС, а зараз політолог та ведучий пропагандистського каналу “Соловьев live” Сергій Карнаухов заявив, що Грузії “може знадобитись військова допомога Росії”, аби розігнати протести.
Федеральний апеляційний суд США у Вашингтоні відхилив угоду про визнання вини Халіда Шейха Мохаммеда — головного обвинуваченого в організації терактів 11 вересня 2001 року.
Співробітники Служби безпеки України під час проведення спецоперації ліквідували агентів російських спецслужб, які за завданням ФСБ РФ здійснили убивство полковника СБУ в Києві.
Американський журналіст Такер Карлсон закликав позбавляти громадянства американців, які воювали на боці України або Ізраїлю.
Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
Заступник директора ФБР Ден Бонжіно може подати у відставку через незгоду з позицією Міністерства юстиції США стосовно матеріалів справи засудженого за сексуальні злочини мільярдера Джеффрі Епштейна.