Внаслідок масованої атаки РФ на Київ загинула викладачка Києво-Могилянської академії

Джерело: Національний університет “Києво-Могилянська академія”

Сьогодні, 2 січня, внаслідок масованого обстрілу Києва загинула викладачка Києво-Могилянської академії (НаУКМА) – професорка кафедри екології  Людмила Василівна Шевцова.

В університеті зазначили, що багато років вона була співробітницею Інституту гідробіології НАН України, де отримала наукові ступені кандидата, а у 1999 році – доктора біологічних наук за спеціальністю “Гідробіологія”.

Серед наукових здобутків пані Людмили відзначають розробку методів боротьби з дрейсеною у зрошувальних системах.

З 2014 року Людмила Василівна працювала на кафедрі екології факультету природничих наук НаУКМА. Для бакалаврів викладала “Основи загальної біології”, для магістрів – “Біорізноманіття” та “Екологію водних систем”, для аспірантів – “Розробку дисертаційного проєкту”.

Була гарантом магістерської освітньо-наукової програми “Екологія та охорона навколишнього середовища”.

2 лютого їй мало б виповнитись 85 років.

“Спільнота Києво-Могилянської академії висловлює найглибші співчуття рідним та близьким. Світла пам’ять! Деталі поховання повідомимо згодом”, – йдеться у повідомленні НаУКМА.

23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.

Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.