Внаслідок удару РФ по ДніпроГЕСу стався витік нафтопродуктів у Дніпро

Фото: Держекоінспекція

Джерело: Держекоінспекція

Внаслідок ракетного удару РФ по ДніпроГЕС зафіксовано засмічення ґрунтів та витік нафтопродуктів у річку Дніпро.

Фахівцями інспекції відібрано проби води з метою лабораторного дослідження.

Зазначається, що всі отримані матеріали будуть передані до Оперативного штабу при ДЕІ України та правоохоронців.

Як відомо, вранці війська РФ завдали масованого ракетно-дронового удару по енергооб’єктах України, поціливши у ДніпроГЕС. По гідроелектростанції зафіксовано два прямих влучання.

Спеціалістами Державної екологічної інспекції Південного округу оперативно оглянуто постраждалі території з метою визначення завданих збитків довкіллю.

 

Інспекторами відібрано проби ґрунту для проведення лабораторних досліджень та відповідних розрахунків.

Крім цього, визначено площі засмічення відходами руйнації: по вул. Славутича – понад 7200м2; по вул. Петра Сагайдачного (Бородинській) – понад 300м2.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.