Внаслідок удару РФ по ДніпроГЕСу стався витік нафтопродуктів у Дніпро

Фото: Держекоінспекція
Джерело: Держекоінспекція
Внаслідок ракетного удару РФ по ДніпроГЕС зафіксовано засмічення ґрунтів та витік нафтопродуктів у річку Дніпро.
Фахівцями інспекції відібрано проби води з метою лабораторного дослідження.
Зазначається, що всі отримані матеріали будуть передані до Оперативного штабу при ДЕІ України та правоохоронців.
Як відомо, вранці війська РФ завдали масованого ракетно-дронового удару по енергооб’єктах України, поціливши у ДніпроГЕС. По гідроелектростанції зафіксовано два прямих влучання.
Спеціалістами Державної екологічної інспекції Південного округу оперативно оглянуто постраждалі території з метою визначення завданих збитків довкіллю.
- Фото: Держекоінспекція
- Фото: Держекоінспекція
Інспекторами відібрано проби ґрунту для проведення лабораторних досліджень та відповідних розрахунків.
Крім цього, визначено площі засмічення відходами руйнації: по вул. Славутича – понад 7200м2; по вул. Петра Сагайдачного (Бородинській) – понад 300м2.
- Унаслідок атаки РФ по Дніпровській гідроелектростанції загинула одна людина. За даними Офісу генпрокурора, вранці 22 березня війська РФ завдали щонайменше 20 ракетних ударів по місту Запоріжжя.
- По ДніпроГЕСу у Запорізькій області було два прямих влучання російських ракет. За даними Ігоря Сироти, ворог вдарив у ГЕС-1 та ГЕС-2. Він додав, що у ГЕС-2 пошкодження серйозні і невідомо, чи вдасться її відновити.
- Під ранок 22 березня російські окупаційні війська завдали масованого удару по Україні ракетами різних типів та ударними БпЛА. Основна ціль ворога – об’єкти енергетичної інфраструктури країни.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.
Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.