Внаслідок війни орли змінили маршрути міграції

Джерело: BBC News

Науковці заявили, що орли змінили маршрути міграції через Україну, щоб уникнути бойових дій і через те, що їхні місця проживання, ймовірно, пошкоджені або знищені війною.

Дослідники вважають, що великий підорлик обходив небезпеки, включаючи артилерійський вогонь, реактивні літаки та танки. Щовесни ці птахи пролітають через Україну, прямуючи з Греції та Судду (Південний Судан) до місць розмноження в Білорусі.

Фото: Getty Images

Дослідники з Естонського університету наук про життя та Британського фонду орнітології вивчали GPS-дані помічених птахів протягом місяців після вторгнення Росії в Україну й повідомили про свої висновки в журналі Current Biology.

“Війна в Україні мала руйнівний вплив на людей і навколишнє середовище. Наші висновки відкривають рідкісне вікно в те, як конфлікти впливають на дику природу”, – сказав провідний автор Чарлі Рассел.

Підорлик великий – великий хижий птах, як і решта орлів належить до родини яструбових. Дослідники почали стежити за ними за допомогою пристроїв відстеження GPS у 2017 році та через п’ять років в зоні бойових дій.

Результати свідчать, що птахи зробили великі відхилення від своїх раніше відстежених маршрутів. Вони також витрачали менше часу на зупинки в Україні або зовсім уникали їх.

Для мігруючих птахів місця зупинки є важливими місцями для отримання їжі, води та притулку. Ці зміни призвели до затримки прибуття птахів до місць розмноження та, ймовірно, змусили їх використовувати більше енергії, що завдало шкоди.

Попри те, що всі мічені птахи вижили, дослідники вважають, що їхній досвід міг вплинути на їх здатність до розмноження.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.