Внаслідок війни «Укргідроенерго» зазнало збитків на понад 3 млрд євро

Джерело: “Укргідроенерго”

Збитки, завдані “Укргідроенерго” внаслідок російських атак, оцінюються в понад 3 мільярди євро, з яких 2,5 мільярда євро припадають на підрив Каховської гідроелектростанції, а ще 500 мільйонів євро – на ракетні обстріли.

Пресслужба “Укргідроенерго” підтвердила цю інформацію, зазначивши, що терористичний акт російської армії, який спричинив вибух на Каховській ГЕС і великі руйнування, призвів до збитків у понад 2,5 мільярда євро. Додаткових 500 мільйонів євро збитків завдано внаслідок ракетних обстрілів та атак безпілотників на станції компанії.

Нині “Укргідроенерго” працює над підготовкою судових позовів та арбітражних справ з метою відшкодування збитків та притягнення до відповідальності російської сторони.

Кабінет Міністрів України заборонив пересилати за кордон паспорти громадянина України, а також закордонні паспорти для осіб чоловічої статі призовного віку. Відтепер така можливість передбачена виключно на території України.

Надвечір 24 квітня президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні висловив вдячність США за ухвалений та підписаний Джо Байденом законопроєкт про допомогу Україні на понад 60 мільярдів доларів. Зауважив, що у новому оборонному пакеті союзники спорядили усе: від ATACMS до необхідної ППО і техніки.

Російські пропагандистські телеграм-канали поширюють інформацію про те, що на Сумщині у 2025 році закриють 41 школу у 20 громадах області через відсутність фінансування – у ЦПД спростували російські фейки.

Американський посадовець у середу, 24 квітня, повідомив, що ще декілька тижнів тому США таємно відправили Україні ракети великої дальності, і 17 квітня Україна застосувала їх уперше.

У Росії погрожують “відкинути українські сили” та розширити те, що вони називають “буферною зоною”, якщо Київ отримає від Сполучених Штатів сучасні керовані ракетні системи великої дальності ATACMS.