Внаслідок війни збитки довкіллю Причорноморського регіону становлять майже 305 млрд грн

Джерело: очільник Міндовкілля Руслан Стрілець у Facebook

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець повідомив, що збитки довкіллю Причорноморського регіону становлять майже 305 млрд гривень.

Це лише ті, що вже вдалося обрахувати по Одещині, Херсонщині та Миколаївщині. Щодо українського Криму – попереду масштабна робота.

Після деокупації Криму інспектори безпосередньо працюватимуть на місцях та обраховуватимуть збитки. За словами очільника Міндовкілля, Держекоінспекція вже сформувала кадровий резерв із працівників, які готові взятися до роботи тоді, коли це буде можливо.

“Сьогодні під час наради в Одеській обласній державній адміністрації дав доручення Державній екологічній інспекції України активізувати роботу з “камеральної” оцінки збитків, завданих кримському довкіллю – за допомогою супутникових знімків та посилюючи співпрацю із відповідними службами й установами. За результатами матимемо окремий дашборд з аналітикою”, – повідомив Руслан Стрілець.

Під час наради також йшлося про фіксацію наслідків збройної агресії РФ для Чорного моря. Лише внаслідок підриву греблі Каховської ГЕС величезна кількість токсичного забруднення потрапила у чорноморські води.

Крім того, за даними Українського наукового центру екології моря, від 25 лютого 2022 року кількість випадків викидів дельфінів на узбережжя причорноморських країн збільшилася вдвічі у порівння з довоєнними роками.

Руслан Стрілець доручив Українському науковому центру екології моря підготувати повний звіт щодо загибелі дельфінів з аналізом динаміки. Також Держекоінспекція та науковці центру екології моря мають посилити координацію для виявлення і фіксації всіх випадків заподіяння Росією шкоди Чорному морю.

“І вже зараз треба думати про відновлення. Тож Український науковий центр екології моря напрацює пропозиції щодо конкретних заходів з відновлення морської екосистеми. Ми включимо їх у програму, яку на початку наступного року розпочнемо обговорювати на міжнародних майданчиках, заручившись підтримкою партнерів на довгому, але необхідному шляху відновлення”, – резюмував Руслан Стрілець.

Станом на вечір 13 травня Сили оборони продовжують мужньо тримати оборону України. З початку доби відбулося 148 бойових зіткнень, противник завдав 6 ракетних, 30 авіаційних ударів із застосуванням 40 КАБів, майже 300 ударів дронами-камікадзе та здійснив понад 2,5 тисячі обстрілів позицій наших військ.

Перестановка в міністерстві оборони РФ є ще одним свідченням того, що глава РФ Володимир Путін “відчайдушно прагне підтримати” своє повномасштабне вторгнення в Україну, заявив 13 травня заступник речника Державного департаменту США Ведант Патель.

Компанія “Ел-енерго” режисера “Слуги народу” Олексія Кірющенка з жовтня 2023 року по травень 2024 року уклала 12 контрактів на понад 750 мільйонів гривень на постачання електроенергії від комунальних підприємств.

Станом на 13 травня Сили оборони Півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад російської армії та техніку противника.

Згідно з проєктом документа, Європейський Союз пообіцяв довгострокову безпекову підтримку України, запевнивши Київ у наданні додаткового озброєння, військової підготовки та іншої допомоги на довгостроковій основі.