Вночі російський БпЛА пошкодив обладнання на одній з підстанцій «Укренерго»

Джерело: “Укренерго”

Сьогодні вночі російський дрон завдав пошкоджень обладнанню на одній з підстанцій “Укренерго” на Дніпропетровщині.

Частково знеструмлювались побутові та окремі промислові споживачі. На ранок без енергопостачання залишаються 507 побутових та 28 юридичних споживачів. Триває процес відновлення енергоживлення.

З 6:25 на Харківщині застосовані аварійні відключення. Знеструмлено близько 210 тисяч споживачів.

В інших регіонах обмеження споживання для побутових споживачів не застосовувались.

Але в години добового максимуму споживання з 19:00 до 21:00 Диспетчерський центр “Укренерго” закликає обмежити користування потужними енергомісткими приладами.

На Криворіжжі продовжують діяти ліміти споживання для промислових споживачів.

На ранок знеструмлено 399 населених пунктів. Через бойові дії є знеструмлення у Дніпропетровській, Донецькій, Сумській, Харківській, Херсонській областях.

Водночас після ремонту в роботу повернувся один блок на тепловій електростанції.

Вчора для підтримки збалансованої роботи енергосистеми з 10:00 до 16:30 обмежувалась робота об’єктів ВДЕ, по потужності до 1 944 МВт в окремі години.

Вчора в денні години в енергосистемі через активну роботу електростанцій на ВДЕ в енергосистемі був надлишок електроенергії. На запит “Укренерго”, польський оператор енергосистеми PSE, з 11:00 до 16:00 надавав аварійну допомогу, терміново купуючи надлишки української електроенергії загальним обсягом 800 МВт*год.

Натомість в години вечірнього максимуму споживання в енергосистемі не вистачало електроенергії – був наявний дефіцит. Для підтримки балансу в енергосистемі Диспетчерський центр “Укренерго” з 19:00 до 22:00 залучав аварійну допомогу від операторів енергосистем Польщі, Словаччини, Румунії загальним обсягом 1800 МВТ*год.

Правоохоронці викрили канал незаконного переправлення військовозобов’язаних чоловіків через державний кордон до Молдови та невизнаного Придністров’я.

24 червня російські війська атакували автозаправну станцію на околиці Сум. Внаслідок ворожого обстрілу постраждали троє цивільних.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.