Вночі російський БпЛА пошкодив обладнання на одній з підстанцій «Укренерго»

Джерело: “Укренерго”

Сьогодні вночі російський дрон завдав пошкоджень обладнанню на одній з підстанцій “Укренерго” на Дніпропетровщині.

Частково знеструмлювались побутові та окремі промислові споживачі. На ранок без енергопостачання залишаються 507 побутових та 28 юридичних споживачів. Триває процес відновлення енергоживлення.

З 6:25 на Харківщині застосовані аварійні відключення. Знеструмлено близько 210 тисяч споживачів.

В інших регіонах обмеження споживання для побутових споживачів не застосовувались.

Але в години добового максимуму споживання з 19:00 до 21:00 Диспетчерський центр “Укренерго” закликає обмежити користування потужними енергомісткими приладами.

На Криворіжжі продовжують діяти ліміти споживання для промислових споживачів.

На ранок знеструмлено 399 населених пунктів. Через бойові дії є знеструмлення у Дніпропетровській, Донецькій, Сумській, Харківській, Херсонській областях.

Водночас після ремонту в роботу повернувся один блок на тепловій електростанції.

Вчора для підтримки збалансованої роботи енергосистеми з 10:00 до 16:30 обмежувалась робота об’єктів ВДЕ, по потужності до 1 944 МВт в окремі години.

Вчора в денні години в енергосистемі через активну роботу електростанцій на ВДЕ в енергосистемі був надлишок електроенергії. На запит “Укренерго”, польський оператор енергосистеми PSE, з 11:00 до 16:00 надавав аварійну допомогу, терміново купуючи надлишки української електроенергії загальним обсягом 800 МВт*год.

Натомість в години вечірнього максимуму споживання в енергосистемі не вистачало електроенергії – був наявний дефіцит. Для підтримки балансу в енергосистемі Диспетчерський центр “Укренерго” з 19:00 до 22:00 залучав аварійну допомогу від операторів енергосистем Польщі, Словаччини, Румунії загальним обсягом 1800 МВТ*год.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.