Вночі росіяни безпілотниками атакували енергооб’єкти на Дніпропетровщині

Джерело: “Укренерго”

Уночі 23 березня російські загарбники атакували безпілотниками енергооб’єкти на Дніпропетровщині, внаслідок чого є пошкодження енергетичної інфраструктури.

Відтак, в Дніпропетровській області вночі росіяни знову прицільно били по об’єктах енергетичної інфраструктури. Під час атаки БпЛА та артилерійських обстрілів було пошкоджено частину обладнання на одній з підстанцій та знеструмлено дві магістральні лінії 330 кВ. Як наслідок була виведена з роботи резервна схема живлення Запорізької атомної станції.

Зараз ремонтні бригади вже відновили роботу однієї лінії 330 кВ. Надійність живлення ЗАЕС відновлено, атомна станція отримує електроенергію за двома лініями електропередачі.

Загалом станом на цю мить найскладніша ситуація в Харківській області. Фахівці “Укренерго” та обленерго працюють над поетапним відновленням живлення споживачів за резервною схемою.

В Хмельницькій області все ще є відключення споживачів, тривають ремонтні роботи.

В Одеській області застосовані графіки погодинних відключень. Це вимушений захід. Його причини – мережеві обмеження, викликані пошкодженням підстанцій “Укренерго”, та зростання споживання. Вцілілі ділянки мережі не можуть передати весь обсяг електроенергії, який необхідний для покриття потреб споживачів

Протягом доби відновлено енергоживлення споживачів в повному обсязі в Дніпропетровській області.

У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.

Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.

Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.

Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.

22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.