«…вони почали вбивати людей!» – лунало на Майдані вранці 22 січня 2014 року
Джерело: пресслужба Національного музею Революції Гідності
У Національному музеї Революції Гідності нагадали про події на Майдані 22 січня 2014 року, коли у всіх ранкових новинах тоді пролунало: “вони почали вбивати людей”. Десять років тому, під час революційних протистоянь, загинули перші активісти, борючись за свободу країни, проти свавілля та узурпування влади.
“22 січня для України – велике державне свято – День Соборності, Злуки та об’єднання України, яке відбулося у 1919 році.
Водночас це і скорботна трагічна дата, адже цього дня десять років тому стало відомо про перших вбитих майданівців. Вони загинули у боротьбі за українську державність, самовіддано захищаючи майбутнє країни.
Ранок 22 січня 2014 року почався для українців із разючих новин – “…вони почали вбивати людей!…” – лунало на Майдані й у новинах.
Під час протистояння на вулиці Михайла Грушевського застрелили учасників Революції Гідності. Вранці смертельні вогнепальних поранень зазнав 20-річний вірменин Сергій Нігоян та 25-річний білорус Михайло Жизневський. Вдень поранили 45-річного Романа Сеника, життя якого через три дні обірвалося у лікарні. Також 22 січня біля села Гнідин на Київщині знайшли тіло закатованого 50-річного майданівця Юрія Вербицького. За кілька днів від травм, отриманих під час силового протистояння на вулиці Грушевського, помер 66-річний Олександр Бадера, а від запалення легень, спричиненого потраплянням під водомет правоохоронців – 52-річний Богдан Калиняк.
Згодом інші Герої з різних міст та поколінь, борючись за свободу України, віддали свої життя.
Пам’ятаймо! Зберігаймо єдність і продовжуймо нашу боротьбу!
Слава Героям! Слава Україні!”
Зауважимо, 22 січня українці відзначають День Соборності, присвячений об’єднанню України, яке відбулося у 1919 році.
Військові, політики та державні діячі вітають Україну з Днем Соборності, висловлюючи побажання миру та розвитку.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.
Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.
17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії.
Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.