ВООЗ співпрацює з Україною та Польщею, щоб боротися зі зростанням випадків туберкульозу

Джерело: Euronews

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) тісно співпрацює з органами охорони здоров’я в Україні та Польщі, щоб стримати зростання кількості випадків туберкульозу серед біженців, які втекли від російського вторгнення.

“Раніше мультирезистентний туберкульоз не був великою проблемою. Початок війни це змінив. Зараз понад 100 випадків мультирезистентного туберкульозу, що приблизно втричі більше порівняно з попередньою ситуацією”, — сказав Стефан Весоловський, генеральний директор Національного інституту туберкульозу та легеневих захворювань.

Туберкульоз є другою за смертоносністю інфекційною хворобою на планеті після COVID-19, та щороку заражає близько 10 мільйонів людей, що призводить до смерті приблизно 1,5 мільйона на рік.

З 2015 року ВООЗ визнала боротьбу з глобальною епідемією туберкульозу пріоритетом.

“Коли люди втікали від війни в Україні, виникла потреба гарантувати доступ до безперервного лікування туберкульозу та забезпечити швидку діагностику нових випадків туберкульозу. Органи охорони здоров’я Польщі дуже швидко відреагували на цей виклик. Європейська ВООЗ працює пліч-о-пліч як з ними, так і з установами охорони здоров’я країни”, – сказала доктор Ніно Бердзулі, спеціальний посланник ВООЗ з питань реагування на надзвичайні ситуації в Україні.

ВООЗ разом з органами влади Польщі та України працюють над тим, щоб запобігти поширенню туберкульозу.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.