ВООЗ співпрацює з Україною та Польщею, щоб боротися зі зростанням випадків туберкульозу
Джерело: Euronews
Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) тісно співпрацює з органами охорони здоров’я в Україні та Польщі, щоб стримати зростання кількості випадків туберкульозу серед біженців, які втекли від російського вторгнення.
“Раніше мультирезистентний туберкульоз не був великою проблемою. Початок війни це змінив. Зараз понад 100 випадків мультирезистентного туберкульозу, що приблизно втричі більше порівняно з попередньою ситуацією”, — сказав Стефан Весоловський, генеральний директор Національного інституту туберкульозу та легеневих захворювань.
Туберкульоз є другою за смертоносністю інфекційною хворобою на планеті після COVID-19, та щороку заражає близько 10 мільйонів людей, що призводить до смерті приблизно 1,5 мільйона на рік.
З 2015 року ВООЗ визнала боротьбу з глобальною епідемією туберкульозу пріоритетом.
“Коли люди втікали від війни в Україні, виникла потреба гарантувати доступ до безперервного лікування туберкульозу та забезпечити швидку діагностику нових випадків туберкульозу. Органи охорони здоров’я Польщі дуже швидко відреагували на цей виклик. Європейська ВООЗ працює пліч-о-пліч як з ними, так і з установами охорони здоров’я країни”, – сказала доктор Ніно Бердзулі, спеціальний посланник ВООЗ з питань реагування на надзвичайні ситуації в Україні.
ВООЗ разом з органами влади Польщі та України працюють над тим, щоб запобігти поширенню туберкульозу.
- Опублікований у вівторок, 19 вересня, перший звіт ВООЗ про глобальний вплив високого артеріального тиску, також відомого як гіпертонія, містить рекомендації щодо способів боротьби з “тихим вбивцею”, оскільки хвороба є провідним фактором ризику смерті та інвалідності у світі.
- Згідно з новими рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я, не варто вживати замінники цукру, якщо ви намагаєтеся схуднути. Так, огляд доказів свідчить про те, що використання нецукрових підсолоджувачів, або NSS, “не дає довгострокової користі у зменшенні жиру в організмі у дорослих або дітей”.
- Чому наша імунна система раптово дає збій? Нині одержимість Америки харчовою алергією є свого роду білим шумом, постійним дзижчанням на краю свідомості.
- У новому дослідженні вчені виявили, що використання оливкової олії замість жирів, таких як маргарин, соняшникова олія та майонез, може знизити ризик смерті від деменції на 28 %.
За словами аналітиків, угода про припинення вогню в Україні або мирна угода повинна включати надійні механізми моніторингу, але поки що неясно, які саме механізми може запропонувати Захід.
Пізно ввечері 13 квітня російські війська здійснили масований обстріл Одеси. Внаслідок чергової атаки дронів поранень зазнали п’ятеро осіб.
Підручник з історії для 11 класу, котрий днями викликав хвилю критики через опис президентства Володимира Зеленського та повномасштабної війни, ймовірно, містить продиктовані наративи у вигляді рекомендацій щодо викладення інформації. Про це стало відомо під час відкритої дискусії між авторами підручника та його критиками.
Після російської ракетної атаки у Сумах 13-річний підліток, попри те, що зазнав осколкових поранень, врятував пасажирів палаючого автобуса.
У Генеральному штабі ЗСУ прокоментували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 квітня. Найбільш активно ворог діє на Покровському напрямку. На даний час загалом відбулося 117 бойових зіткнень.