ВООЗ закликала Китай поділитись даними про походження COVID-19

Джерело: The Guardian

Всесвітня організація охорони здоров’я закликала Китай зрештою надати доступ до даних про походження COVID-19, через п’ять років від початку спалаху захворювання.

“Ми продовжуємо закликати Китай ділитись даними та доступом, щоб ми могли зрозуміти походження COVID-19. Це моральний та науковий імператив”, – мовиться у повідомленні ВООЗ.

За офіційними даними, пандемія коронавірусу забрала життя понад 7 000 000 осіб, зруйнувала економіку та паралізувала системи охорони здоров’я.

“Без прозорості, обміну інформацією та співробітництва між країнами світ не зможе адекватно попереджувати майбутні епідемії та пандемії і готуватись до них”.

У Китаї на заклик ВООЗ зреагували різкою відповіддю наголосивши, що не приховували даних про COVID-19.

“П’ять років тому Китай негайно поділився епідемічною інформацією та послідовністю вірусного гена з ВООЗ та міжнародною спільнотою. Не стримуючи себе, ми поділились нашим досвідом профілактики, контролю та лікування, внісши великий вклад в роботу міжнародної спільноти для боротьби з пандемією”, – повідомили у китайському МЗС.

Нещодавно гендиректор ВООЗ Тедрос Гебреєсус відповів на питання, чи був готовий світ до нової пандемії.

“Відповідь – і так, і ні. Якби нова пандемія почалась сьогодні, світ все одно зіштовхнувся б з деякими з тих самих слабкостей та вразливостей, які дали можливість COVID-19 закріпитись п’ять років тому”.

Водночас він додав, що світ засвоїв чимало уроків, які принесла пандемія та задіяв значні кроки для посилення захисту від майбутніх пандемій та епідемій.

5 лютого президент США Дональд Трамп підписав раніше анонсований указ про заборону трансгендерним спортсменам брати участь у спортивних змаганнях серед дівчат і жінок.

Індія та Туреччина, котрі є найбільшими імпортерами російського вугілля після Китаю, різко скоротили його закупівлі у 2024 році. Згідно з інформацією Центру цінових індексів, постачання в Індію знизились на 37% порівняно з попереднім роком і становили 25 млн тонн, тоді як експорт до Туреччини зменшився ще більше — на 39%, до 14 млн тонн.

5 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони, запровадивши санкції проти капітанів танкерів російського тіньового флоту. 

Туреччина провела третє випробування балістичної ракети Tayfun на узбережжі Чорного моря. Тест відбувся успішно. Ракеті вдалося подолати 500 км і вразити малорозмірну мішень в морській акваторії. 

Російські війська пізно ввечері 5 лютого здійснили обстріл Харкова. За попередніми даними, ворог вдарив безпілотником по ринку у Київському районі міста.