ВООЗ закликала Китай поділитись даними про походження COVID-19
Джерело: The Guardian
Всесвітня організація охорони здоров’я закликала Китай зрештою надати доступ до даних про походження COVID-19, через п’ять років від початку спалаху захворювання.
“Ми продовжуємо закликати Китай ділитись даними та доступом, щоб ми могли зрозуміти походження COVID-19. Це моральний та науковий імператив”, – мовиться у повідомленні ВООЗ.
За офіційними даними, пандемія коронавірусу забрала життя понад 7 000 000 осіб, зруйнувала економіку та паралізувала системи охорони здоров’я.
“Без прозорості, обміну інформацією та співробітництва між країнами світ не зможе адекватно попереджувати майбутні епідемії та пандемії і готуватись до них”.
У Китаї на заклик ВООЗ зреагували різкою відповіддю наголосивши, що не приховували даних про COVID-19.
“П’ять років тому Китай негайно поділився епідемічною інформацією та послідовністю вірусного гена з ВООЗ та міжнародною спільнотою. Не стримуючи себе, ми поділились нашим досвідом профілактики, контролю та лікування, внісши великий вклад в роботу міжнародної спільноти для боротьби з пандемією”, – повідомили у китайському МЗС.
Нещодавно гендиректор ВООЗ Тедрос Гебреєсус відповів на питання, чи був готовий світ до нової пандемії.
“Відповідь – і так, і ні. Якби нова пандемія почалась сьогодні, світ все одно зіштовхнувся б з деякими з тих самих слабкостей та вразливостей, які дали можливість COVID-19 закріпитись п’ять років тому”.
Водночас він додав, що світ засвоїв чимало уроків, які принесла пандемія та задіяв значні кроки для посилення захисту від майбутніх пандемій та епідемій.
- Дослідження вчених Університету Вашингтону засвідчило, що під час пандемії COVID-19 карантинні заходи призвели до прискореного дозрівання мозку у підлітків. У дівчат це відбувалося відчутніше, ніж у хлопців.
За даними ЗМІ, Стів Віткофф – спецпосланець президента США Дональда Трампа – прагне скасування енергетичних санкцій проти РФ, але у Білому домі не всі підтримують цю ідею.
До України повернули тіло журналістки Вікторії Рощиної, яка загинула у російському полоні.
Історик та професор Сергій Плохій, удостоєний звання лауреата почесного ступеня на церемонії “Encaenia”, що відбудеться 25 червня 2025 року.
Колишній віцепрезидент США Альберт Гор під час виступу щодо змін клімату порівняв адміністрацію президента Дональда Трампа з раннім підйомом нацистської Німеччини.
Виконавчий продюсер Суспільного Юрій Макаров уперше зʼявився на публіці після нападу та заявив, що почувається “значно краще”.