Ворог активізувався ще на двох напрямках, окрім Покровського – Генштаб

Джерело: зведення Генштабу ЗСУ

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 серпня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 103 бойових зіткнення. Найбільш активно російські війська наступають на Покровському напрямку. Окрім того, достатньо активний ворог і на Краматорському та Торецькому напрямках.

Російські війська завдали по території України 42 авіаудари, скинувши 56 КАБів. Крім цього, залучили для ураження 515 дронів-камікадзе та здійснили 3400 обстрілів по позиціях наших військ і населених пунктах.

На Харківському напрямку ворог 10 разів безрезультатно атакував оборонні позиції наших воїнів неподалік Глибокого, Липців, Тихого та Вовчанська, де наразі триває ще одне боєзіткнення. За сьогодні агресор втратив 104 особи вбитими та пораненими, також знищено або значно пошкоджено дві бойових броньованих машини, шість артсистем, 10 автомобілів та п’ять одиниць спеціальної техніки.

На Куп’янському напрямку противник провів шість наступальних дій біля Петропавлівки, Кругляківки, Берестового та Стельмахівки. Чотири атаки – зупинено, дві – продовжуються.

На Лиманському напрямку протягом доби російські загарбники сім разів штурмували позиції українців поблизу Невського, Тернів та Макіївки. Всі атаки  відбито.

На Сіверському напрямку під час бойових зіткнень оборонці української землі жорстко зупинили сім атак у районах Спірного, Переїзного, Виїмки та Верхньокам’янського. Ворог зазнав втрат.

На Краматорському напрямку противник здійснив 15 наступальних дій поблизу Часового Яру, Іванівського та Андріївки. Сили оборони відбили 11 атак, ще чотири – продовжуються у районі Часового Яру.

На Торецькому напрямку росіяни теж 15 разів атакували українські війська біля Залізного, Торецька, Нью-Йорка та Північного. 12 боєзіткнень завершено, ще три – тривають.

На Покровському напрямку від початку цієї доби точилися 24 бої неподалік населених пунктів Воздвиженка, Новоолександрівка, Калинове,  Желанне, Свиридонівка, Яснобродівка та Карлівка. Сили оборони відбили 19 атак, п’ять – ще продовжуються. Ворог концентрує свої зусилля у напрямку Желанного. За попередніми даними, сьогодні на цьому напрямку було знешкоджено 246 росіян, 89 з них – безповоротно. Також знищено гаубицю Д-30, два БТРи, сім автомобілів, МТ-ЛБ та три одиниці спецтехніки. Крім цього, пошкоджено танк, чотири артсистеми, шість одиниць автотранспорту та один бронетранспортер.

На Курахівському напрямку ворог вісім разів безрезультатно атакував наші позиції поблизу Красногорівки, Георгіївки, Костянтинівки та Парасковіївки.

На Времівському напрямку противник здійснив наступальні дії у бік Костянтинівки, Водяного і Роздольного. Триває бій.

На Оріхівському напрямку відбулось чотири бойових зіткнення в районах Малої Токмачки та Новоданилівки. Противник успіху не мав.

На Придніпровському напрямку два ворожих штурми на позиції наших підрозділів також не мали успіху.

Тоді як на інших напрямках ситуація особливих змін не зазнала.

Сьогодні відзначаємо воїнів зі 100 окремої механізованої бригади, які завдають окупантам вагомих втрат та стійко тримають оборонні рубежі, – повідомили у Генштабі.

Зауважимо, аналітики повідомили про ймовірне просування російських військ біля Желанного та Тимофіївки на Донеччині. Також тривають бої в Часовому Яру та Залізному.

Раніше аналітики ISW оцінили, чи зможе російська армія здійснити провести прогнозований раніше літній наступ в Україні.

Фахівці повідомили, що упродовж 29-30 липня армія РФ провела п’ять механізованих штурмів – розміром від взводу до батальйону – на заході Донеччини.

На думку аналітиків, ці штурми – ніщо інше, як прогнозований раніше наступ окупантів. Однак, додали в ISW, зараз у РФ недостатньо оперативних можливостей, для проведення масштабного наступу на Донеччині чи на будь-якій іншій ділянці фронту.

Геолокаційні кадри свідчать, що 29 липня російські окупанти незначно просунулись на південному заході Костянтинівки, під час одного з механізованих штурмів.

Інший механізований штурм – цього разу невдалий – ворог здійснив 29 липня вранці на південний захід від населеного пункту Побєда. Наступного дня окупанти знову штурмували населений пункт та незначно просунулись на південному заході.

Також 29 липня ворог здійснив два невдалі механізовані штурми – на Курахівському напрямку (точні дані щодо населеного пункту не встановлені) та поблизу Красногорівки.

Відтак, вважають аналітики, такі “пульсуючі механізовані” штурми російської армії свідчать, що повноцінний наступ цього літа армія РФ навряд чи здійснить через метраілальні та людські обмеження.

Аналітики зауважили, що упродовж війни РФ було важко одночасно проводити великі наступальні операції, однак ворог схильний до “імпульсивних” атак на різних ділянках фронту. Водночас коли на одній ділянці інтенсивність атак зростає, то на інших – зменшується.

  • У ніч на 3 серпня українські Сили оборони здійснили удар по аеродрому Морозовськ у Ростовській області Росії, що підтвердив Генштаб ЗСУ.
  • Українські спецпризначенці наприкінці липня 2024 року атакували позиції РФ у Сирії. Ексклюзивні кадри демонструють як бійці Головного управління розвідки через день після зустрічі Путіна та Асада завдали удару по російському аеродрому в Сирії, знищивши військову техніку.
  • Українські військові не лише отримали, але й здійснювали перші бойові вильоти на винищувачах F-16. Однак, поки що їх використовуватимуть лише для ППО.

Російська авіаційна промисловість із початку повномасштабної війни проти України спромоглася виготовити лише сім пасажирських літаків SuperJet 100, придатних для цивільної авіації, хоча планували – 108 до 2025 року.

Служба безпеки України затримала шахрайку, яка виманила 1 млн грн у дружини полоненого захисника “Азовсталі”, обіцяючи допомогу в його обміні.

В Івано-Франківській області виявлено злочинну схему, в межах якої лікарі та посадовці Медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) допомагали чоловікам мобілізаційного віку отримувати фіктивну інвалідність. За даними ДБР, організаторами схеми були лікар обласної лікарні Івано-Франківська та його син – медик однієї з районних лікарень.

Росія готова до поновлення переговорів з Україною.  Таку заяву зробив заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв після зустрічі із головою КНР Сі Цзіньпіном.

П’ятий президент України та лідер “Європейської Солідарності” Петро Порошенко після повернення з Вашингтона повіз чергову партію допомоги для бригад та підрозділів Збройних сил України.