Ворог окупував близько половини Торецька, – начальник МВА
Джерело: телемарафон “Єдині новини”
Під контролем ЗСУ залишається близько 40-50% міста Торецьк, що на Донеччині. Решта — окупована росіянами.
За останню добу окупанти не просунулись.
“На вчорашній день не зафіксовано ні одного просування, ні захоплення жодної позиції і, ні одного будинку, що житлової забудови, що об’єкта критичної інфраструктури на території громади”, – розповів начальник Торецької МВА Василь Чинчик.
За його словами, росіяни намагаються якнайшвидше захопити місто.
“Орієнтовно в районі 40-50% міста можна сказати знаходиться під контролем ЗСУ. Інша територія – ворогом захоплена. І ворог намагається й докладає всіх зусиль, щоб в найкоротші терміни повністю захопити місто. Але ЗСУ, сили спротиву дають гідну відсіч і утримують позиції в міру можливостей”, – заявив Чинчик.
Попри це у Торецьку наразі залишаються 1150 цивільних. Посадовець зазначає, що з міста ще можна евакуюватися.
“Ми докладаємо всіх зусиль. На жаль, на сьогодні, ті люди, які залишилися, а їх залишилося близько 1 150 осіб, вони якщо виходять, то мінімум з документами, що засвідчують особу. І то навіть і їх немає, тому що вони десь згоріли, або десь у підвалах, або десь у квартирах. Якщо брати вчорашній день, то 7 осіб вдалося вивезти з території громади. 3 – за допомогою співробітників Нацполіції, 4 – за сприяння військовослужбовців”, — розповів очільник Торецької МВА.
- Начальник Торецької міської військової адміністрації Василь Чинчик повідомив, що росіяни регулярно обстрілюють місто, застосовуючи важку артилерію та тактичну авіацію. В місті не залишилося жодного вцілілого будинку, який би не постраждав внаслідок збройної агресії РФ.
- Російські війська продовжують наступ на вулиці Центральній у Торецьку, де тривають запеклі бої. Про це повідомила речниця ОТУ “Луганськ” Анастасія Бобовнікова, зазначивши, що ситуація на фронті змінюється буквально щогодини.
У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.
Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.
Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.
Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.
22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.