Ворог планує продовжувати обстріли енергооб’єктів – Галущенко

Джерело: Міністерство енергетики України

Міністр енергетики України Герман Галущенко повідомив, що російські окупанти планують подовжувати обстріли українських енергооб’єктів, тому збільшення видобутку вугілля важливе для проходження опалювального сезону.

“Ми готуємося до складної зими. Адже ворог планує продовжувати обстріли наших енергооб’єктів. На жаль, ми мали цей досвід минулої зими і знаємо, наскільки це складне випробування. Тому праця кожного з вас дуже важлива – тих, хто на власних плечах тримає видобуток і постачання вугілля. Нам потрібно збільшувати видобуток, щоб забезпечити потреби теплової генерації і балансувати систему. Ми впоралися минулої зими, і я впевнений, що впораємося і цього разу”, – заявив міністр під час VI з’їзду Профспілки працівників вугільної промисловості.

Зокрема, очільник міністр звернувся до учасників з’їзду з вітальним словом, віддавши шану шахтарям, які загинули у боротьбі за незалежність та територіальну цілісність України. Також Герман Галущенко подякував шахтарям за вагомий внесок у забезпечення сталої роботи паливно-енергетичного комплексу України в умовах воєнного стану.

Під час з’їзду також обговорювалися проблемні питання роботи вугільних підприємств та подальші шляхи їх вирішення.

Крім того, Герман Галущенко представив учасникам з’їзду новопризначеного заступника міністра енергетики України Олександра Хейла, який, згідно з розподілом обов’язків, координує роботу вугільної галузі та опікуватиметься відповідними проблемними питаннями шахтарів.

Працівники Державного бюро розслідувань викрили в одному з районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Одеської області схему незаконного примусу чоловіків до мобілізації. За даними слідства, до неї були причетні шестеро посадовців РТЦК та троє представників місцевої громадської організації.

Кількість жертв масованої російської атаки на Київ зросла до п’яти. У лікарні померла одна з постраждалих, яка перебувала у тяжкому стані.

Стали відомі імена рятувальників ДСНС, які загинули внаслідок повторного російського удару по цивільному підприємству в Харкові в ніч на 15 червня.

Унаслідок ракетно-дроновї атаки по Києву в ніч на 15 червня пошкоджень зазнала будівля Вищого антикорупційного суду.

Міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсакхна відреагував на пошкодження Києво-Печерської лаври внаслідок російської атаки, заявивши, що удар по одній із найважливіших християнських святинь свідчить про зневагу Росії до світової культурної спадщини.