Ворог почав масовані наступальні операції на Авдіївському та Мар’їнському напрямках
Джерело: командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” Олександр Тарнавський
Два дні тому війська РФ розпочали масовані контрнаступальні операції на двох напрямках – Авдіївському та Мар’їнському – за підтримки бронетехніки.
Під час наступу окупанти активно застосовують авіацію та керовані авіабомби. За дві доби було завдано 19 авіаударів і наступ триває.
“Наші воїни стійко тримають оборону. Вчора відбито 42 атаки противника східніше Новобахмутівки, південніше Сєверного та Тоненького і в районах Авдіївки, Первомайського та Невельського. Позавчора на авдіївському напрямку відбито 49 атак і знищено 11 російських танків та 15 інших бронемашин. Поблизу Авдіївки окупанти намагаються йти вперед як на півночі, так і на півдні”, – нагадав Тарнавський.
Проявляють активність окупанти також в районах Мар’їнки, Красногорівки та Новомихайлівки, де минулої доби українські захисники відбили 14 атак.
Позавчора на Запорізькому напрямку сили оборони відбили 3 атаки противника південніше Новодарівки та західніше Новопокровки. А вчора ворог тричі атакував північніше Приютного та західніше Новопокровки.
Водночас на Мелітопольському напрямку українські воїни продовжують активними діями завдавати окупаційним військам втрат в живій силі та техніці
Загальні втрати ворога минулої доби склали 430 осіб. Знищено 7 одиниць військової техніки. Зокрема, 3 танки, 2 ББМ та одиницю спеціальної техніки.
- Аналітики ISW зауважили, що окупанти значно посили атаки навколо Авдіївки, проте досягти вагомих результатів у наступі їм не вдалось.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.