Ворог поширює повідомлення про нібито підготовку «полювання на чоловіків за кордоном» – ЦПД

Джерело: Центр протидії дезінформації

Росіяни свідомо маніпулюють інформацією, поширюючи повідомлення про нібито підготовку “масштабного полювання на чоловіків за кордоном”.

Мета ворога – зірвати мобілізацію в Україні, посіяти серед населення паніку та змусити українців за кордоном не повертатися додому.

У ЦНС пояснили, що ж відбувається насправді:

Законопроєкт, який розробляється, передбачає тільки запрошення українців за кордоном уточнити свої облікові дані. Це ніяке не полювання.

Жодної примусової мобілізації за межами України не планується.

Зараз українське суспільство вимагає справедливості в питаннях мобілізації. У законопроєкті, що наразі розробляється, будуть виписані однакові для всіх, зрозумілі та прозорі правила мобілізації.

“Довіряйте тільки верифікованим джерелам інформації”, – закликали у ЦПД.

Додамо, що крім того, російські пропагандисти поширюють наративи про те, що найближчим часом в Україні почнуть мобілізувати жінок.

Насправді ж, наразі обов’язковому військовому обліку підлягають лише жінки, які здобули медичну чи фармацевтичну освіту.

Українські війська можуть зазнати додаткових невдач у найближчі тижні, очікуючи на вже ухвалену військову допомогу США, яка дозволить Україні стабілізувати фронт, однак, ймовірно, постачання зможуть пригальмувати нинішній російський наступ.

Сьогодні, 21 квітня, п’ята річниця другого туру президентських виборів 2019 року, які завершилися перемогою тоді…

Міністр оборони Лаурінас Кащюнас домовився з головою МВС Аґне Білотайте про комплексне посилення охорони кордону. Глави відомств пропонують у найкоротші терміни забезпечити прикордонників важчим озброєнням та зміцнити деякі ділянки кордону.

Після поїздки канцлера Німеччини Олафа Шольца до Китаю глава опозиційного Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц поклав на уряд у Пекіні часткову відповідальність за численні війни та кризи по всьому світу.

Станом на 21 квітня Сили оборони півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад російської армії та техніку противника.