Ворог розпочав наступ значно раніше запланованого терміну: Сирський про ситуацію на фронті

Джерело: Олександр Сирський/Facebook 

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що росіяни розпочали наступ раніше запланованого терміну, коли помітили перекидання українських військ.

Головнокомандувач повідомив, що у зв’язку з ускладненням ситуації на сході України декілька днів поспіль він працює у частинах, які ведуть бойові дії на Харківщині.

За його словами, противник розширив зону активних бойових дій майже на 70 кілометрів, таким чином намагаючись примусити ЗСУ задіяти додаткову кількість бригад зі складу резерву.

Основні зусилля ворог зосередив на напрямку Стрілеча – Липці та на захоплені Вовчанська, з подальшим виходом до Білого Колодязя і розгортанням наступу в тил наших військ.

З цією метою противником було створено і значно посилено оперативно-тактичне угруповання військ противника “Сєвєр”, до складу якого увійшли бойові частини 6 армії, 11 та 44 армійських корпусів.

“Противник розпочав наступ значно раніше запланованого терміну, коли помітив перекидання наших військ, однак, йому не вдалось прорвати нашу оборону. Втім ми розуміємо, що попереду будуть важкі бої і ворог до цього готується”, – наголосив Сирський.

Також він зазначив, що за таких обставин ЗСУ повинні не допустити подальшого просування ворожих військ стійким утриманням займаних рубежів та позицій, ударами авіації, ракетних систем, вогнем артилерії і танків завдати йому максимальних втрат, а також створити умови для розгрому діями мобільних штурмових груп та підрозділів атаками у фланг і тил із різних напрямків.

“Звичайно, ми повинні максимально ефективно використовувати нашу перевагу в ударних БпЛА в поєднанні з використанням засобів РЕБ та влучним вогнем артилерії. Саме цим питанням, а також перегрупуванню військ та спрощенню системи всебічного забезпечення була присвячена моя робота”, – розповів Головнокомандувач ЗСУ.

А також додав, що попрацював у всіх бригадах, які ведуть бойові дії у Харківській області, був в одному з батальйонів, який боронить Вовчанськ, на місці прийняв всі необхідні рішення для забезпечення стійкості та ефективності оборони.

Крім того, Сирський об’їхав та перевірив всі частини, які готуються до оборони на Сумському напрямку.

За його словами, він регулярно доповідає Президенту України про ситуацію та хід виконання зазначених завдань.

“Відчутно, що керівництво обласних військових адміністрацій надає максимальну допомогу командувачам та командирам частин у вирішенні всіх проблемних питань. Харків‘яни та жителі Харківської області активно долучаються та допомагають Силам оборони усім чим можуть.

Дякую кожному і кожній із Сил оборони, харків’янам окремо та усім нашим громадянам загалом за відвагу та стійкість”, – резюмував Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.

  • Від початку доби відбулося 60 бойових зіткнень, 20 з яких ще тривають. Російські окупанти завдали чотири ракетні удари із застосуванням семи ракет та чотири авіаційних удари, 35 ударів дронами-камікадзе, здійснили понад 570 обстрілів позицій наших військ.
  • У мережі опублікували зроблені дроном світлини міста Вовчанськ на Харківщині. Російські війська намагаються окупувати місто, станом на 16 травня у північній частині Вовчанська тривають активні бої.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.