Ворог утримує ракетоносії у пунктах базування – ОК «Південь»

Джерело: Оперативне командування “Південь”

Станом на 22 жовтня оперативна ситуація у зоні відповідальності Сил оборони півдня України залишається напруженою. Наразі ознак формування ворогом наступальних угруповань не виявлено.

У Чорному морі перебуває чотири кораблі російського флоту. Водночас ракетоносії заведені в пункти базування.

Одначе, у Середземному морі на бойовому чергуванні перебуває три ворожі кораблі, серед них — один ракетоносій з вісьмома “Калібрами”, передає пресслужба ВМС ЗСУ.

За добу, в інтересах РФ, прохід Керч-Єнікальською протокою здійснили:

  • до Азовського моря — 19 суден, з них 5 рухалось з протоки Босфор;
  • до Чорного моря — 15 суден, з них 2 продовжили рух у напрямку протоки Босфор;

Також РФ продовжує порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 р. (SOLAS), вимикаючи системи автоматичної ідентифікації (AIS), на цивільних суднах в акваторії Азовського моря.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 липня. Від початку доби на фронті відбулося 170 бойових зіткнень.

Консервативне видання New York Post опублікувало редакційну статтю, в якій закликає президента США Дональда Трампа відновити постачання озброєння Україні для боротьби з російською агресією.

У ніч проти 5 липня підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали удару по об’єкту воєнно-промислового комплексу країни-агресора — акціонерному товариству “ВНДІР-Прогрес” у місті Чебоксари, Чуваська Республіка РФ.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.

Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї повідомив високопоставленому дипломату ЄС, що Китай не може прийняти поразки Росії у війні проти України, оскільки це дозволить США зосередитись виключно на Пекіні.