Ворог утримує ракетоносії у пунктах базування – ОК «Південь»
Джерело: Оперативне командування “Південь”
Станом на 4 вересня оперативна ситуація в зоні відповідальності Сил оборони півдня України залишається стабільно напруженою. Різких змін у стані, складі та характері дій військ противника, ознак формування ним наступальних угруповань не виявлено.
Корабельне угруповання ворога розгорнуто в кількості 16 одиниць: 15 – у Чорному та одного в Азовському морях. Нині ракетоносії в морі на чергуванні відсутні, усі заведено у пункти базування.
Водночас росіяни продовжують системну активність тактичної авіації в акваторії Чорного моря в напрямку Зміїного, тероризуючи цивільну навігацію. Також триває авіаційний терор Бериславського і Херсонського району.
Своєю чергою, Сили оборони півдня продовжують контрбатарейну боротьбу, виконуючи вогневі завдання. За минулу добу ворогу завдано наступних втрат:
- 67 окупантів;
- 2 самохідні артилерійські установки “Мста-С”;
- 2 гармати;
- 4 одиниці автомобільної техніки;
- малорозмірний катер КС-701 “Тунець” і один човен;
- 2 розвідувальних безпілотники і один ударний – типу “Lancet”;
- комплекс відеоспостереження “Муром-М”.
Зауважимо, в Україні триває 558-ма доба повномасштабного російського вторгнення. За цей період часу, станом на 3 вересня українські захисники знищили понад 265 тисяч російських солдатів.
- 3 вересня командувач оперативно-стратегічного угруповання “Таврія” Олександр Тарнавський повідомив, що на Таврійському напрямку триває робота Сил оборони.
- Протягом минулої доби відбулось 30 бойових зіткнень.
- Контрнаступ Збройних сил України досяг переломного моменту. Для подальшого успіху Київ потребує зброї та боєприпасів, а не безплатних оцінок та порад стосовно просування.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.