Ворог утримує у Чорному морі угруповання з 14 кораблів – ОК «Південь»
Джерело: Оперативне командування “Південь”
Станом на день 14 серпня корабельне угруповання ворога в Чорному морі розгорнуто в кількості 14 одиниць. Ракетоносіїв на бойовому чергуванні не зафіксовано.
Фрегат, що вночі атакував Одесу всім своїм запасом “Калібрів”, повернувся в пункт базування.
В Азовському морі перебуває один ворожий корабель.
Тоді як у Середземному морі на бойовому чергуванні знаходиться 8 ворожих кораблів, зокрема два носії крилатих ракет “Калібр”, загальний залп – до 24 ракет;
За добу, в інтересах РФ, прохід Керч-Єнікальською протокою здійснили:
- до Азовського моря – 23 суден, з них одне рухалось з протоки Босфор;
- до Чорного моря – 18 суден, з них 4 продовжили рух до протоки Босфор.
РФ продовжує порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 р. (SOLAS), вимикаючи системи автоматичної ідентифікації (AIS) на цивільних суднах в акваторії Азовського моря.
Раніше у Генштабі повідомили, що вночі РФ завдала чергового ракетно-авіаційного удару по Україні. Та попередили, що ймовірність завдання ракетних та авіаційних ударів по всій території України залишається високою.
- Росіяни вдалися до нової тактики — вони створюють загородження з цивільних кораблів для захисту свого флоту. Причиною стали успішні удари по російських суднах.
- На думку аналітиків, російська ворожа армія наступає поблизу Куп’янська Харківської області у спробах відвернути Збройні сили України.
- Під час контрнаступальних операцій українські військові у неділю, 13 серпня, просунулися вперед на заході Донецької – сході Запорізької областей, а також в західній частині Запорізької області.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.
У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.